SOHBET ODALARI GİRİŞ

Bir Kadının Cinsel Dürtüsünü Anlamak

Evli olsanız da olmasanız da, bir kadının cinsel dürtüsüne katkıda bulunan her şeyi bilmek ve anlamak faydalı olacaktır. Pek çok kadın ve erkek, kadınların duygularında ve vücutlarında seksle ilgili neler olup bittiğinin farkında değiller ve bu nedenle de güçlenmiyorlar.

Bir kadının cinsel dürtüsünü birkaç şey etkileyebilir:

  1. Eşinizle duygusal bağ

  2. Seks hakkındaki inançlarınız

  3. Önceki iyi ya da kötü deneyimler

  4. hayatın mevsimleri

  5. Sana seks hakkında ne öğretildi?

  6. Duygular – depresyon, kaygı, kendinden nefret etme, utanç, neşe, aşk, kabullenme, barış

  7. hormonlar

Öncelikle seksin bağlantı, yakınlık ve aşkla ilgili olduğu temel değeriyle başlamalıyız. Seks, her iki insanın da var olduğu ve savunmasız bir şekilde kendilerini birbirlerine verdikleri güvenli bir yer olacak şekilde tasarlanmıştır. Seks, eşinizle bağ kurmanın güzel bir parçasıysa ve sadece orgazm olmakla ilgili değilse, vücudunuz hormonal olarak seks istemese bile, kalbiniz ve duygularınız hala onu arzulayabilir. Bu benim için hormonlarım henüz hazır olmadığında, kalbim hala seksin getirdiği yakınlığı hissetmeyi arzuladığında geçerliydi. Bir kadınla cinsel sohbet ederken her zaman fikir sahibi olmanız gerekir.

Hormonlar cinselliğinizi önemli ölçüde etkiler. Seks hakkında vaaz verdiğimde, hormonlardan bahsetmeye her zaman yer veririm çünkü bu, cinselliğinizi dramatik bir şekilde etkileyen ve herkesin dikkat etmediği bir şeydir. Hormonlar cinselliğin itici güçlerinden biridir ve bir kadın olarak hormonlarınız sürekli değişir. Hormonlarınız 7-10 yılda bir değişebilir ve her ay da dalgalanır. Vücudunuzun nasıl çalıştığını bilmek, cinsel yaşamınızı anlamanıza yardımcı olabilir. Vücudumun seks yapmak için çok heyecanlı olduğu ve kolayca orgazm olabileceği hormon döngümün bazı bölümleri olduğunu keşfettim. Döngümün kesinlikle cinsel dürtü hissetmediğim ve orgazm olamadığım başka bölümleri de var. Yukarıda bahsettiğim gibi, cinsel dürtünüzü etkileyen pek çok şey var. Vücudum hakkında öz-farkındalığım olduğu için, bazen her şey uyumlu olduğunda bile hormonlarımın orada olmadığının farkındayım. Sekste orgazm olamayacağını bildiğin zamanlar olabilir ve bunda bir sorun yok! Sadece hormonal olduğu için, “kocam beni memnun etmiyor”, “seks hayatımızda bir terslik var” veya “ne yapacağını bilmiyor” diye düşünmenize gerek yok. Vücudunuz oraya ulaşmanıza yardımcı olacak kadar hormon üretmiyor olabilir.

Hormonlar, cinsel dürtünüzün seviyesini ve yoğunluğunu etkiler. Bazı günler kocam beni öptüğünde hiçbir şey hissetmiyorum ve diğer günler tüm hormonlarım hazır. Hormonal bir reaksiyondur. Yumurtladığımda seks istiyorum ve şimdi istiyorum. Ben yumurtlarken seks istemiyorsa, bu konuda ayın diğer zamanlarından çok daha fazla zorlanıyorum çünkü vücudumdan çok fazla hormon geçiyor. Ayda bir kez cinsel dürtünüzle mücadele ediyor musunuz? Bu senin vücudun. Senin şehvet sorunun yok, vücudun sana “Hemen bebek yapmam gerek” diyor. Bazen kocam ön sevişmede bir şeyler yapacak ve bu harika hissettirecek ve sonra ayın başka bir zamanında aynı şeyi tekrar yapacak ve ben hiçbir şey hissetmeyeceğim veya bundan hoşlanmayacağım. Yanlış bir şey yaptığını düşünüyor ama bu iyi hissettirmiyor. Bu hormonların gizemidir.

Seks ilişkisel olmak zorundadır. Tüm bunlarda bulduğum güzellik, her seferinde işe yarayan tek bir numaraya sahip olmak yerine seksin ilişkisel olması gerektiğidir. Bu, Tanrı’yı ​​ilişkisel olma bağlamında veya sadece uyulması gereken bir dizi kural olarak görmekle aynı şeydir. Dinde insanlar, var olmak zorunda kalmamak için kurallar ve sistemler isterler. Oysa sekste vücudumuz her gün aynı şekilde çalışmadığı için ikimizin de orada olması ve uyum sağlaması gerekiyor. Vücudumuzda neler olup bittiğini çözmemiz gerekiyor, bu her gün bir keşif süreci olmalı. Erkekler buna ya “asla çözemeyeceğim” şeklinde bakabilir ya da tekrar tekrar ortaya çıkaracakları heyecan verici bir gizem olarak bakabilirler.

Seks sorunlarının büyük çoğunluğu iletişimdir. Kadınların, kocalarının haritalarını verebilmeleri için vücutlarını bilmeleri gerekir – kocalarının neyin iyi hissettirdiğini, nerede ve ne zaman anlamasına yardımcı olmak için. Erkekler genellikle kadınları yönlendirmek için ihtiyaç duydukları haritaları yokmuş gibi hissederler. Kadınlar sık ​​sık, “Sana bir harita vermem gerekirse, o zaman beni sevmiyorsun, beni umursamıyorsun ve bu romantik değil” der. Bir kadın her zaman kocasının kendisini nasıl memnun edeceğini bilmesini beklerse, hayal kırıklığına uğrayacak, erkek kendini yenilmiş hissedecek ve sonra da hayal kırıklığına uğrayacaktır. Kadınlar, ne istediğinizi/istemediğinizi iletirseniz seksiliği ve romantizmi ortadan kaldırdığını düşünürler ama bu tam tersidir. İletişim kurmanın kötü olduğu zihniyetinden çıkmalısın. “Hey, bu iyi hissettirmiyor, bunu deneyebilir misin?” deyin. Ona bazı önerilerde bulunun. Erkekler, karınız böyle diyorsa sakın bir utanç sarmalına girmeyin. Kapatmayın.

Pratik bir seks hayatı gösteren film yok. Seksteki en büyük sorunlardan biri, seksin nasıl olması gerektiğine dair gizli beklentilerdir. Filmlerde kadınların cinselliğini etkileyen hormonları hiç göstermiyorlar. Cinsel dürtülerinin yüksek veya düşük olduğu veya kayganlaşmaya ihtiyaç duyup duymadıkları zamanları asla göstermezler. Bu, vücudumuzun cinsiyette hormonal olarak tepki veren başka bir parçasıdır: sahip olduğumuz kayganlık seviyesi. Döngününüzün belirli bölümlerinde, doğal olarak daha fazla veya daha az servikal sıvıya sahip olacaksınız. Medya size, ıslandığınızda tahrik olduğunuz anlamına gelir der. Bu doğru olabilse de, her zaman sebep bu değildir. Yağlama, yumurtlama döngünüzün büyük bir parçasıdır.

Baskı zevki öldürür. Yaptığı hiçbir şey işe yaramıyorsa, bunun nedeni hormonlarınız olabilir, bu yüzden onun hakkında konuşmaya geçin. Soğan doğradığımda gözyaşı döküyorum ve gözyaşları bende bir tepki uyandırıyor ve sonra üzülmeye başlıyorum. Gözyaşlarının fiziksel hissi, duygusal bir tepkiye yol açar. Aynı şey sekste de olabiliyor, hissettiğimden daha ilgili davranabiliyorum. Orgazm taklidi yap demiyorum ama hissettiğimden daha fazla ilişki kurmayı seçebilirim. Çoğu zaman gerçekten içindeymişsiniz gibi meşgul olmak sizi içine çekebilir.

Seks yapmakta zorlanıyorsanız, asla tahrik olmuyorsunuz, eskiden harika bir cinsel dürtünüz vardı ama sonra durdu, her zaman bir danışmanla görüşmenizi öneririz, tetikleyici veya kalp sorunları olabilir. Ayrıca, herhangi bir terslik olup olmadığını görmek için bir tıp doktoruna görünmek ve hormonlarınızı test ettirmek değerli olabilir. Bir yan not olarak hormonlar, duygular, inançlar vb. kadınların cinsel dürtülerini etkilediği kadar erkeklerin cinsel dürtülerini de etkileyebilir.

Yorum Gönder

CİNSEL SOHBET

Zurna, Geveze, Bizimmekan, TRSohbet gibi büyük sitelerin ortak cinsel sohbet adresleri olarak oldukça popüler olduğumuzu giriş yaparak görebilirsiniz.

© 2018 Copyright – Tüm hakları saklıdır. 

sohbet omegle