SOHBET ODALARI GİRİŞ

Cinsel dayanıklılığınızı artırmanın 4 doğal yolu

‘Cinsel dayanıklılık’ birçok farklı anlama gelebilir. İnsanlar genellikle birinin orgazma ulaşması için geçen süreyi tanımlamak için söylerler.

Ancak cinsel dayanıklılık, fiziksel uygunluk veya yorulmadan önce seks yapmak için harcayabileceğiniz süre anlamına da gelebilir.

Bazı insanlar, yatakta performans gösterme veya eşlerini tatmin etme yetenekleri hakkında konuşmak için ‘cinsel dayanıklılık’ ifadesini de kullanır.

Seks ne kadar sürmeli?

Araştırmalar, cinsel ilişki sırasında boşalmanın gerçekleşmesi için geçen ortalama sürenin 5 buçuk dakika olduğunu, ancak her çiftin farklı olduğunu gösteriyor. Bazı insanlar zaman ayırmayı tercih ederken, diğerleri seks hızlı olduğunda bunu tercih eder.

Kişisel durumunuz da cinsel aktivitenin süresini etkileyebilir. Örneğin, meşgul ebeveynler zamanları olduğunda seks yapabilirken, yeni bir çift yatakta birlikte daha fazla zaman geçirebilir.

Cinsel dayanıklılığınızı nasıl artıracağınızı merak ediyorsanız, deneyebileceğiniz şeyler var.

Cinsel dayanıklılığımı nasıl geliştirebilirim?

Düzenli egzersiz

Son araştırmalar, düzenli egzersizin bir dizi cinsel soruna karşı koruyabildiğini ve erektil işlevi iyileştirebileceğini gösteriyor. Düzenli egzersiz ayrıca kardiyovasküler sağlığınızı iyileştirebilir ve genel dayanıklılığınızı artırabilir.

olduğunu gösteren bazı (sınırlı) kanıtlar da vardır. düzenli kardiyovasküler egzersiz cinsel işlevi iyileştirebilir.

Ayrıca spor salonuna gitmenize gerek yok. Yürümek, koşmak, bisiklete binmek veya dans etmek iyi egzersiz biçimleridir. Çim biçme makinesini itmek veya yürüyüş yapmak gibi daha az geleneksel egzersiz yöntemleri de sayılır.

Ancak her hafta biraz kuvvet antrenmanı yapmak önemlidir, bu da yoga gibi bir şey yapmanız gerektiği anlamına gelir.

pilates veya kaslarınızı sağlıklı tutmak için halter. Kuvvet antrenmanı sizi fiziksel olarak daha güçlü hale getirebilir. Kas gücü, günlük aktivitelerinizi kolaylaştırabilir.

Kollarınızdaki gücü artırmaya yardımcı olabilecek egzersizler arasında pazı bukleleri ve triseps uzantıları bulunur. Üst vücut gücünüzü artırmak istiyorsanız, şınav çekmeyi deneyebilirsiniz. Çekirdeğinizde daha fazla güç için, mekik ve planking yapmayı denemeniz gereken egzersizler.

Bazı pelvik taban egzersizlerini deneyin

Pelvik taban egzersizleri mesanenizi, poponuzu, vajinanızı veya penisinizi çevreleyen kasları güçlendirmek için tasarlanmıştır. Uzmanlar, pelvik taban egzersizlerinin cinsel işlevi iyileştirebileceğini ve daha tatmin edici sekse yol açabileceğini düşünüyor.

Pelvik tabanınızı çalıştırmak için çaresizce çiş yapmak istediğinizi hayal edin ve kendinizi durdurmak için kullanacağınız kasları kasın. Maksimum 10 saniyeye kadar olabildiğince çok saniye tutun, ardından bırakın ve kaslarınızı 5 saniye gevşetin.

Bu hareketi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz, ancak yeni başlıyorsanız günde 10-15 sıkma yapmak en iyisi olabilir. Dayanıklılığınız arttıkça her zaman daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Aşırıya kaçmadığınızdan ve sıkma aralarında dinlediğinizden emin olun.

Sağlıklı diyetle beslen

Bazı yiyeceklerin sizi yatakta daha uzun süre dayanabileceği fikrini destekleyecek gerçek bir kanıt olmasa da, bazı araştırmalardengeli ve sağlıklı beslenmekilonuzu azaltmanıza veya sağlıklı bir kiloyu korumanıza yardımcı olarak cinsel işlevinizi iyileştirebilir.

Daha kaliteli bir diyet, kardiyovasküler sağlığı da iyileştirebilir ve bu da dayanıklılığınızı artırmaya yardımcı olabilir.

Amerikan Kalp Derneği gibi kuruluşlar, çeşitli meyve ve sebzeler, kepekli ürünler, az yağlı süt ürünleri, kuruyemişler ve baklagiller dahil olmak üzere besin açısından zengin gıdaları içeren bir diyet önermektedir.

Ayrıca çok fazla şeker, tuz veya doymuş yağ içeren yiyeceklerden kaçınmaya çalışmalısınız.

Mastürbasyon yapmak

Mastürbasyon, erken boşalma yaşarsanız, orgazmlarınızı nasıl kontrol edeceğinizi öğreterek cinsel dayanıklılığınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Bazı insanlar ayrıca mastürbasyonun kendilerini orgazma nasıl getireceklerini bulmalarına yardımcı olduğunu ve bunun da daha keyifli sekse yol açabileceğini düşünüyor.

Dayanıklılığımı artırmak için bitkisel bir takviye alabilir miyim?

Bazı bitki özlerinin cinsel dayanıklılığınızı artırmanıza veya yatakta daha uzun süre dayanmanıza yardımcı olacağını duymuş olabilirsiniz.

Bazı bitkisel özlerin cinsel işlevi iyileştirmeye yardımcı olabileceği fikrini araştıran çalışmalar var, ancak kullanımlarını haklı çıkarmak için yeterli araştırma yok. Bazı bitki özlerinin potansiyel olarak tehlikeli yan etkileri olabileceğini belirtmekte fayda var.

Yukarıda belirtilen cinsel dayanıklılığınızı artırmanın güvenli ve sağlıklı yöntemlerine odaklanmaya çalışın ve herhangi bir endişeniz veya semptomlarınız devam ederse bir doktor veya eczacı ile konuşabileceğinizi unutmayın.

Anahtar noktaları

  • ‘cinsel dayanıklılık’ birçok farklı anlama gelebilir
  • Araştırmalar, seks sırasında boşalma için geçen ortalama sürenin 5 buçuk dakika olduğunu gösteriyor.
  • düzenli egzersiz kardiyovasküler sağlığınızı iyileştirebilir, genel dayanıklılığınızı artırabilir
  • uzmanlar, pelvik taban egzersizlerinin cinsel işlevi iyileştirebileceğini düşünüyor
  • Mastürbasyon, cinsel dayanıklılığınızı artırmanıza yardımcı olabilir
  • cinsel işlevi iyileştirmek için bitkisel takviyelerin kullanımını haklı çıkarmak için yeterli araştırma yok

 

**NOT: Site içeriğimizde bulunan bilgiler, tamamen araştırmalara dayalı bilgiler içermektedir, kesinlikle tedavi edici özelliği bulunmamaktadır, yaşadığınız her hangi bir cinsel sağlık problemlerinizde, doktorunuza, hekimlere, başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum Gönder

CİNSEL SOHBET

Zurna, Geveze, Bizimmekan, TRSohbet gibi büyük sitelerin ortak cinsel sohbet adresleri olarak oldukça popüler olduğumuzu giriş yaparak görebilirsiniz.

© 2018 Copyright – Tüm hakları saklıdır. 

sohbet omegle