SOHBET ODALARI GİRİŞ

Cinsel Fantezileriniz Neden Var ve Ne Anlama Geliyor?

Cinsel fantezi kişinin cinsellik arzusunu arttıran ve cinsel deneyimini geliştirmeye yardımcı olabilecek zihinsel bir görüntü olarak bilinmektedir, Yapılan araştırmalara göre insanlar, temalar ve sıklık değişse de cinsel fanteziler tamamen normal ve herkes için ortak olarak bilinmektedir.

Bu yazımızın içeriğinde insanların bu görüntülere sahipken vücutlarında ve kişiliklerinde sıklıkla yaptıkları değişiklikler de dahil olmak üzere en yaygın cinsel fantezilerden bazılarını paylaşmayı planlamaktayız, Ayrıca ek olarak fantezilerin ne anlama geldiğini ve onlara göre hareket etmenin ne zama nuygun olabileceğini keşfedeceğiz.

Ortak Cinsel Fanteziler

Cinsel fanteziler genel olarak iki kategoriye ayrılabilmektedir, tipik fanteziler ve/veya antipik fanteziler olarak.

Tipik Cinsel Fanteziler

Tipik cinsel fanteziler genellikle normal veya sağlıklı olarak kabul edilmektedir, geçtiğimiz zamanlar da yapılan bir araştırma incelemesinde, en yaygın tipik cinsel fanteziler, anal veya oral olarak yapılan cinsel aktiviteler, BDSM (Rızaya dayalı esaret, disiplin, tahakküm, boyun eğme, sadizm ve mazoşizm içermektedir) ve pornografi, cinsel yönelimli filmler izlemek.

Geçtiğimiz zamanlar da yapılmış olan araştırma çalışmalarında, yetişkinlerin yaklaşık üçte biri açık bir ilişki içinde olmanın en sevdikleri cinsel fantezi olduğunu belirtmişti, Çalışma ayrıca çoğu katılımcının rızaya dayalı olarak tek eşli olmayan bir ilişki içinde olmayı hayal ettiğini de belirtmişti.

Atipik Cinsel Fanteziler

Atipik cinsel fanteziler genel olarak sapkın olarak nitelendirilmektedir ve hatta suç davranışlarında yer almaktadır, genel olarak atipik icnsel fanteziler, uygun görülmeyen aşırı uç ve kötü fantezileri içinde barındırır, bu fanteziler, suçtur ve kötü yönelimli bir fantezi dayanağı olarak bilinmektedir, teşhircilik, fetişizm, frotteurism, mazoşizm, parafili, sadizm, röntgencilik gibi fantezileri içerisinde barındırmaktadır.

Atipik cinsel fanteziler, uç bir noktaya dayalı olduğu için ve uygun görülmeyen çok tercih edilmeyen fanteziler kategorisinde yer almaktadır, en azından ülkemizde bu durum böyledir.

İnsanların Cinsel Fantezilerde Kendileri Hakkında Değiştirdikleri

Eski zamanda yapılmış olan bir araştırmada, hemen hemen herkesin %97.1 kadarı genel olarak cinsel eğilimlerinde zamanlarının bir kısmında kendi cinsel fantezilerinde olduğunu buldular, yine de insanlar bu fantezilere katılırken genellikle kendileriyle ilgili önemli faktörleri değiştirirler.

Bu araştırmaya göre insanların yapma eğilimde olduğu değişiklikler cinsiyete ve cinsel yönelime göre farklılık göstermektedir, İşte genel olarak araştırmalardan çıkan sonuçlar şu şekildedir;

  • Eşcinsel ve biseksüel erkeklerin izlediği kadınların cinsel fantezilerinde bedenlerini değiştirme olasılıkları daha yüksek. Erkeklerin cinsel organlarının görünümünü değiştirmeyi hayal etmeleri daha olasıdır.
  • Erkekler kendilerini daha genç yaşta hayal etmeye eğilimliyken, kadınlar kendilerinin gelecekteki bir versiyonunu hayal ediyor. Lehmiller ayrıca erkeklerin cinsel pişmanlık duyma olasılığının daha yüksek olduğunu buldu , bu nedenle daha genç bir yaşa dönme fantezileri, onların kaçırılan fırsatlara veya “kaçan fırsatlara” geri dönmeleriyle ilişkili olabilir.
  • Eşcinsel ve biseksüel erkeklerin cinsel fantezilerinde kişilik değişiklikleri bildirme olasılığı daha yüksektir. Kişilik değişiklikleri, içe dönük veya nevrotik kişilerde daha sık görülürken, vicdanlı kişilerin kendileriyle ilgili herhangi bir şeyi değiştirmeleri en az olasıdır.
  • Erkekler genellikle olduğundan daha itaatkar olmayı, kadınlar ise daha baskın olmayı hayal eder.
  • Genel olarak, ikili olmayan insanlar , yaşlarını değiştirmek dışında cinsel fantezilerinde en çok kendilerini değiştirme eğilimindedir.

Cinsel Fanteziler Ne Anlama Geliyor?

Özel cinsel fantezileriniz sizin hakkınızda ne söylüyor, uyandırıcı bulduğunuz görüntüler kişiliğiniz, bağlanma, stiliniz ve kültürel kimliğiniz hakkında fikir verebilmektedir.

Kişilik

Bir kişinin cinsel fantezilerinde yaptığı değişiklikler bize kişiliği hakkında daha fazla bilgi verebilmektedir, Örnek verecek olursak, daha baskın olmayı hayal ediyorsanız içe dönük olabilirsiniz. Vücudunuzu ve kişiliğinizi değiştirmeyi hayal ediyorsanız, daha nevrotik olabilirsiniz.

Yine yapılan araştırmalarda, uyumsuz olarak kabul edilen kişilik özelliklerine sahip kişiler, ki buna düşmanlık veya çekingenlik de dahildir, tahakküm ve aşağılanma içeren cinsel fanteziler arasında bir bağlantı bulmuşlardı.

Eklenti Stili

Yapılan araştırmalarda, endişeli ve kaçıngan bağlanma stillerine sahip kişilerin kendilerini her şekilde değiştirme olasılıklarının daha yüksek olduğunu bulmuşlardı, Kaygılı bağlanma stiline sahip kişilerin, reddedilme konusunda endişelenmekten kaçınmak için fantezilerini kullandıklarını tahmin ediyor. Tersine kaçınan bağlanma stiline sahip olan kişiler, fantezilerini daha fazla duygusal mesafe yaratmak için kullanırlar,

Bir başka araştırmaya göre bu bulguları destekleyerek kaçınmacı bağlanma stillerine sahip kişilerin genellikle romantizm içeren cinsel fantezileri olmadığını da belirtmişlerdir.

Kültür

Son olarak, fanteziler açıkça kültür hakkında bir şeyler söyler. Örneğin, kadınlar, gey erkekler ve biseksüel erkekler, fiziksel niteliklerini değiştirmeye en çok odaklananlardı. Erkeklerin fantezilerinde cinsel organlarını geliştirme olasılığı daha yüksekti. Bunların hepsi kültürel beden ideallerine açık tepkilerdir.

Bir çalışma ayrıca cinsel fantezilerin genellikle romantik filmlerde ve romanlarda ve hatta cinsel videolarda erkeklerin ve kadınların nasıl tasvir edildiğini yansıttığını buldu. 

Cinsel fanteziler insanların yaşamlarında olumlu bir rol oynayabilir. Örneğin, kanıtlar cinsel fantezilerin kadınların uyarılmasına yardımcı olduğunu ve hatta bir partnerle seks sırasında orgazma ulaşmalarına yardımcı olduğunu gösteriyor.

Cinsel Fanteziler Ne Zaman Harekete Geçmeli?

Çoğu zaman, cinsel fantezilerimiz de meydana gelen değişiklikler aktif bir hayal gücünün bir ürünü olmaktadır, Bu tür fanteziler daha derin bir anlam ifade etmezler.

Fantezi oldukları için genel olarak kendimizin idealize edilmiş versiyonlarını yaratmakta oluyoruz, Fantezilerinizde kendinizi veya partnerinizi farklı hayal etmeniz gerçek hayatta mutlaka tatmin olmadığınız anlamına gelmemektedir.

Cinsel fanteziler çeşitli amaçlara hizmet etmektedir, İnsanların uyarılmasına veya cinsel olarak daha özgüvenli olmasına yardımcı olabilirler, Ayrıca gerçek hayatta takip etmek istemeyecekleri seksi keşfetmenin bir yolu olabilirler.

Bazı durumlarda karşılanmayan ihtiyaçlar cinsel fantezilere katkıda bulunabilmektedir, Fantezileriniz güvenli, yasal ve rızaya dayalı olduğu sürece bunların partneriniz ile tartışmak isteyebilirsiniz.

Bir şey hakkında fantezinin olması, onu harekete geçirmen gerektiği anlamına gelmediğini unutma, Mutlu bir ilişkiniz varsa eğer ve eşinizi aldatma fanteziniz varsa, bu bilinçaltınızın size başka biriyle daha mutlu olacağınızı söylemeye çalıştığı anlamına gelmemektedir.

Son olarak;

Bazı fanteziler, muhtemelen fantezi olarak kalmalıdır, ancak birisiyle keşfetmek istediğiniz başkaları da olabilir, eşiniz ile bu fanteziler hakkında konuşmak ve birlikte keşfetmekle ilgileneceğiniz konusunda hemfikir olabileceğinizi belirtmektedir. Tüm fantezilerinizi rızaya dayalı yapmalı ve bu minimalde doğru adımları atmalısınız, sapkın suç olan fanteziler sizlerin bir birinizi sevmediği anlamı taşımamaktadır ve bunları yapmaktan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Yorum Gönder

CİNSEL SOHBET

Zurna, Geveze, Bizimmekan, TRSohbet gibi büyük sitelerin ortak cinsel sohbet adresleri olarak oldukça popüler olduğumuzu giriş yaparak görebilirsiniz.

© 2018 Copyright – Tüm hakları saklıdır. 

sohbet omegle