SOHBET ODALARI GİRİŞ

Erkeklerde ve Kadınlarda Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler

Sağlıklı bir cinsel dürtüye sahip olmak, fiziksel ve duygusal olarak sağlıklı hissetmek ile alakalıdır. Bu nedenle yiyeceğin oluğunuzu geri kazanmanıza yardımcı olmasında rol oynaması şaşırtıcı değil yatak odasında bir çöküş yaşadıysanız, diyetinize daha yakından bakmanın zamanı gelmiş olabilmektedir. Yazı içeriğimizde bahsedeceğimiz gıdalar, Libidonuzu arttırabilecek ve genel sağlığınızı da daha iyi bir potansiyele taşıyacak besinlerle doludur. Her hangi bir sağlıklı yiyecek seks için iyidir, Ancak özellikle yararlı olan bazıları bulunmaktadır.

Gelin isterseniz, bu yiyeceklere göz atalım;

Karpuz

Karpuz, vücudunuzun vücudunuzda L-arginin’e dönüştürdüğü esansiyel olmayan bir amino asit olan L-sitrülinin en zengin doğal kaynaklarından biridir. Ve ereksiyonunuzu zorlaştırmaya yardımcı olabilecek L-arginindir. O küçük mavi hap gibi, L-arginin de penise kan akışını artıran ve ereksiyonları güçlendiren nitrik oksit üretimini uyarır.

Elmalar

Günde bir elma sadece doktoru uzak tutmaz; cinsel dayanıklılığınızı artırmanıza da yardımcı olabilir. Hepsi, dayanıklılığı artırmada rol oynadığı bulunan bir antioksidan flavonoid olan elmanın yüksek quercetin seviyeleri sayesindedir. Vücudunuz egzersiz sırasında olduğu gibi seks sırasında da aynı fiziksel değişimlerden geçtiği için -yüksek kalp atış hızı, artan metabolizma, yakılan kaloriler ve kas kasılmaları- dayanıklılığı yatakta geçirilen süreyi uzatmakla eş tutabilirsiniz.

Zencefil

Zencefil, kan akışına yardımcı olarak ve arter sağlığını iyileştirerek cinsel yaşamınızı iyileştirebilecek başka bir besindir. International Journal’da yapılan bir araştırmaya göre, haftada birkaç kez sadece bir çay kaşığı tüketmek, kalp-sağlıklı faydalarından yararlanmak için ihtiyacınız olan tek şey. Öyleyse devam edin ve bu hafta ikinci suşi siparişinizi verin – sadece zencefili tabağınızda bırakmayın.

Muz

Muz meyvesi, devam etmenize yardımcı olacak enerji ve potasyum sağlayan basit karbonhidratlarla doludur. Kas gevşetici mineral, seksi zamanınızı engelleyebilecek krampları ve kas spazmlarını önler. Artı, Amerikan Kalp Derneği, potasyumun, cinsel organlar da dahil olmak üzere vücudun belirli bölgelerine uygun kan akışını sağlayarak cinsel performansı artırabilen kan basıncını düşürmeye yardımcı olabileceğini söylüyor.

Sarımsak

Tarihçilere göre, eski Mısırlılar dayanıklılıklarını artırmak için sarımsak kullanırlardı. Bir Journal of Nutrition araştırması, sarımsak özü tüketmenin, arter duvarlarında plak adı verilen yeni yağ birikintilerinin oluşumunu durdurmaya yardımcı olabileceğini doğruladı. Evet, buna penisinize giden atardamarlar da dahildir. Haftalık yemeklerinize biraz sarımsak ekleyerek kalbinizi sağlıklı ve ereksiyonunuzu güçlü tutun.

Nar Suyu

Uluslararası İktidarsızlık Araştırmaları Dergisi’nde yayınlanan yakın tarihli bir araştırma, kan akışını destekleyen antioksidanlar açısından zengin olan nar suyunun erektil disfonksiyonu iyileştirmeye yardımcı olabileceğini keşfetti. Bu çalışma POM Wonderful tarafından finanse edilmiş olsa da, hayvan çalışmaları da iksirin uzun vadeli erektil yanıtı iyileştirdiğini göstermiştir.

Pancar

Genel kan akışını artırmaya yardımcı olur ki bu da zihniniz için iyidir. Son zamanlarda yapılan bir Fizyoloji ve Davranış çalışmasında, yetişkin katılımcılara bir doz pancar suyu verildi ve ardından bir dizi bilişsel görev yapıldı. Araştırmacılar, pancar suyunun beyinlerine giden kan akışını ölçülebilir şekilde iyileştirdiğini ve bilişsel performansı iyileştirdiğini keşfettiler. Bu köklerin gizli gücü? Pancarda bulunan ve vücutta nitrite dönüşen ve dolayısıyla Cinsel Gücü artıran nitratlar.

Avokado

Bir Nutrition Journal araştırması, sinirleri ve beyin hücrelerini sağlıklı tutan besinler olan B vitaminlerinin eksikliğinin de stresinizi daha da abartıyor olabileceğini söylüyor. Çözüm? Avokado sadece stres giderici B vitaminleri açısından zengin olmakla kalmaz, aynı zamanda penis de dahil olmak üzere tüm vücuda kan akışına yardımcı olduğu gösterilen tekli doymamış yağ kaynağıdır.

Et

Cinsel yaşamınızı iyileştirmek için diyetinize çeşitli etler ekleyin. Sığır eti, tavuk ve domuz eti karnitin, L-arginin ve çinko içerir. Karnitin ve L-arginin, kan akışını iyileştiren amino asitlerdir. Kesintisiz kan akışı hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel tepki için çok önemlidir. NYU Langone Tıp Merkezi’ne göre, bu iki besin bazı erkeklerde erektil disfonksiyonu etkili bir şekilde tedavi edebilir.

İstiridye

Muhtemelen istiridyelerin afrodizyak özelliklerini duymuşsunuzdur. Bir Kimya Derneği’nin 2005 konferansında istiridye, istiridye ve deniz tarağının testosteron ve östrojen seviyelerini yükselten bileşikler içerdiğine dair paylaşılan araştırma. Hormon üretimindeki bir artış, birçok durumda artan cinsel istek anlamına gelir. İstiridye ayrıca her iki cinsiyette de cinsel organlara kan akışına yardımcı olan mükemmel bir çinko kaynağıdır.

Yumurtalar

Sağlıklı bir ereksiyon için yumurta tüketin. Yumurtalar, erektil disfonksiyonu iyileştirebilen amino asit L-arginin içerir. Bazı yiyecekler kan pompalamanızı sürdürebilir ve hormon seviyelerinizi yükseltebilirken, tek başına diyet cinsel yaşamınızı iyileştirmek için her zaman yeterli değildir. İsteksizlik, cinsel ilişki sırasında ağrı veya iktidarsızlık sizi partnerinizle yakın bir ilişkiden zevk almaktan alıkoyuyorsa doktorunuzla konuşun.

Sonuç:

Sağlıklı beslenmek her zaman için sağlığımız ile alakadardır, sağlıklı beslenme yanında cinsel gücümüzü ve performansımızı arttıracak besinler çeşitlilik gösterebilmektedir, her zaman için beslenmenizde fayda ve zararlarını sağlık durumunuz ile alakalı olarak ek gıdalar ve takviyeleri almalımısınız almamalımısınız göz atmalı ve incelemelisiniz, şunu hiç bir zaman için unutmamak gerek internetten elde ettiğiniz bilgiler araştırmalar sonucu sizlere sunulmuş bilgiler olup, konu uzmanı olan hekimlere danışmadan hareket etmemeniz gerekmektedir. Sağlık konusu şakaya alınmaz.

Yorum Gönder

CİNSEL SOHBET

Zurna, Geveze, Bizimmekan, TRSohbet gibi büyük sitelerin ortak cinsel sohbet adresleri olarak oldukça popüler olduğumuzu giriş yaparak görebilirsiniz.

© 2018 Copyright – Tüm hakları saklıdır. 

sohbet omegle