SOHBET ODALARI GİRİŞ

Erken Boşalma Sorunu İle Nasıl Başa Çıkılır

Bir çok kişi için orgazm bir partnerle yakınlık ve seks sırasında paylaşmak için harika bir deneyim olabilmektedir, ve genel olarak orgazmlar birlikte samimi anlarda beklenebilir bundan zevk alabilirken, boşalma, orgazmları bazen tercih edilen süreden daha erken oluşabilmektedir.

Erken boşalma sorunu, penisi olan bir kişi doruğa ulaştığı zaman ve spermini beklenenden daha erken serbest bıraktığında ortaya çıkmaktadır, bu Erken boşalma sorunu ile uğraşan kişi için bir sıkıntı nedeni olabilmektedir aynı zamanda partnerinde veya karşınızdaki kişinin de sıkıntıya girmesine neden olabilmektedir.

Pek çok, erkek kişisi erken boşalma sırasında yalnız hissetmek gayet anlaşılabilir bir durum olarak görülmektedir, Bu durum benlik saygısını zedeleyebilmekte hatta ve hatta, gergin ilişkilere yol açabilmektedir.

Erken boşalma taşınması ağır bir yük gibi gelse de penisi olan bireyler tarafından bildirilen en yaygın cinsel bozukluklardan biri olduğunun farkında olmak önemlidir, Cinsel olarak aktif erkeklerin yaklaşık olarak %40’ı hayatlarının bir noktasında cinsel ilişki sırasında, erken boşalma sorununda etkilenebilmektedir.
Yaygın olmasına ek olarak erken boşalma da çok yönetilebilir olarak siz değerli okuyucularımıza, nedenlerini ve bu durumun farklı biçimlerde bir inceleme yapmayı uygun gördük, Ayrıca erken boşalmayı yönetmek için mevcut olası tedavi seçeneklerine de birlikte bakacağız. Ayrıntıya girmeden önce tavsiye olarak, böyle bir sorununuz olduğunda, çözümü her zaman için hekimlerde aramanızı tavsiye ediyoruz.

Erken Boşalma Olarak Neler Sayılır?

Seks, cinsellik öznel olduğu için bu hareketin ne zaman başlayıp, ne zaman bittiğine dair bir zaman çerçevesi belirtmek gerçek anlamda zordur, ortalama olarak penisi olan bir kişinin uyarılırken orgazm olması ve boşalması beş ila yedi dakika sürebilmektedir, Ancak genel olarak geniş bir aralık vardır ve orgazma boşalmaya ulaşmak için geçen süre bir dakikadan az ya da bir saatten fazla sürebilir, Bu süre yaşla birlikte azabilmektedir.

Erken boşalma ile neyin erken sayıldığını belirtmek için belirli parametreler tanımlanmıştır, Erken boşalma tanımı için belirli başlı kriterleri sizler için araştırmalarımıza nazaran sıraladık.

 • İlk cinsel deneyimden önce veya vajinal penetrasyondan sonra bir dakika içinde meydana gelen boşalma
 • Boşalmak için gereken sürenin uzunluğunda önemli bir azalma
 • Tüm veya neredeyse tüm cinsel karşılaşmalar sırasında boşalmayı geciktirme zorluğu
 • Cinsel karşılaşmalardan sonra sıkıntı veya yakınlıktan kaçınma

Erken Boşalmanın Nedenleri

Dünya çapında en yaygın cinsel işlev bozukluğu olmasına rağmen, erken boşalmanın kesin nedenini saptamak hala zor. Yaygın olarak, psikolojik bir durum olduğuna inanılmaktadır. Bununla birlikte, erken boşalma gelişme riskini artırabilecek çeşitli biyolojik ve psikolojik faktörler vardır.

Biyolojik Faktörler

 • Beyindeki düşük serotonin seviyeleri (bu boşalma süresini kısaltır)
 • Prolaktin gibi anormal hormon seviyeleri (bu kimyasal uyarılmayı düzenlemeye yardımcı olur)
 • Prostat/üretra iltihabı veya enfeksiyonu
 • Genetik özellikler

Psikolojik faktörler

 • Depresyon
 • Endişe Kaygı
 • Suç
 • cinsel baskı
 • Performans kaygısı
 • Vücut imajı sorunları
 • Cinsel istismar
 • İlişki zorlukları

Erken Boşalma Türleri

Erken boşalmanın farklı biçimleri vardır, Erken boşalma türleri detayları ile birlikte, aşağıda belirtilmiştir.

Ömür Boyu

Bir penis sahibi kişi, ilk cinsel karşılaşmasından itibaren erken boşalma yaşarsa vajinal penetrasyondan sonra bir dakika içerisinde sürekli boşalırsa bınun ömür boyu süren bir durum olduğu söylenmektedir, Hayat boyu süren erken boşalma durumunda cinsel ilişki her zaman saniyeler içinde istenmeyen erken boşalma ile işaretlenmiştir.

Bu durum genel olarak zamanlama ereksiyonlarındaki zorluk, detümesans ile bağlantılıdır, ereksiyon kaybı olarak bilinir, ve tabi uyarılma.

Yaşam boyu erken boşalma sorunu olan kişiler ayrıca erken ereksiyon, erken boşalma ve erken detümesans yaşayabilmektedir. Yaşam boyu erken boşalma durumunun aile öyküsü ile de dahil olmak üzere nörobiyolojik ve genetik faktörlere kadar izlenebilmektedir.

Edinilmiş Erken Boşalma

Edinilmiş erken boşalma sorunu olan bir kişinin normal boşalma ile ilgili bazı deneyimleri olmuştur. Edinilmiş erken boşalma, bireyin yaşamının bir noktasında tıbbi, psikolojik veya ilişkisel bir kökene bağlı olarak gelişebilir.

Bu duruma ayrıca prostat enfeksiyonu, tiroid bozuklukları, erektil disfonksiyon veya prostatit neden olabilir.

Genelleştirilmiş Erken Boşalma

Erken boşalma, her partnerde ve herhangi bir ortamda meydana geldiğinde genelleşmiş olarak kabul edilir. Alınan uyarının türünden bağımsız olarak erken boşalma gerçekleşebilir. 7

Durumsal Erken Boşalma

Durumsal erken boşalma sorunu olan kişiler, bunu belirli durumsal bağlamlarda deneyimleyebilir. Yalnızca belirli bir uyarılma türüyle, belirli bir partnerle veya belirli durumlar veya senaryolarda ortaya çıkabilir.

Erken Boşalma ile Nasıl Başa Çıkılır?

Erken boşalmayı yönetmek için farklı seçenekler mevcuttur. Durumun nedenine bağlı olarak, tedavi davranış terapisi, danışmanlık veya ilaç tedavisi yoluyla olabilir.

Bakım için ilk düşünce genellikle davranış terapisidir. Ancak bu, etkili bir rahatlama için diğer yöntemlerle birleştirilebilir.

Davranış Terapisi

Bu tedavi, vücuda orgazmları ve zamanlamasını kontrol etmeyi öğretmeyi amaçlar. Farklı yöntemler benimsenebilir:

 • Başlat ve Durdur : Bu tekniği kullanarak, bir penis sahibi penisi tek başına veya bir partner yardımıyla uyarabilir. Bu genellikle boşalma dürtüsünün hissedildiği noktaya kadar devam eder, bu noktada uyarılma duyu geçene kadar durur. Bu teknik, boşalmanın gerçekleşmesine izin vermeden önce birkaç kez daha tekrarlanır. Başlatma ve durdurma yöntemi aynı zamanda “kenar oluşturma” olarak da bilinir. Boşalma süresi üzerinde kontrol oluşturmak için bu egzersiz sık sık yapılmalıdır.
 • Dur-Sıkıştır Tekniği : Başlatma ve durdurmaya benzer şekilde, bu yöntem boşalmayı geciktirme taktiklerini öğretmek içindir. Dur-sıkıştır veya ara-sıkıştır tekniği tek başına veya bir partnerle uygulanabilir. Amaç, boşalma dürtüsü hissedilene kadar penisi uyarmaktır. Bu noktada stimülasyon durdurulur ve başın (glans) şaftla birleştiği noktada penisin üst kısmı sıkılır. Boşalma dürtüsü geçene kadar sıkmayı birkaç saniye basılı tutun. Bu işlem, erken boşalmaya karşı direnç oluşturmak için birkaç kez tekrarlanır.
 • Mastürbasyon : Cinsel ilişki sırasında boşalmayı geciktirmek için seks yapmadan önce mastürbasyon yapmayı deneyebilirsiniz. Gençlerde erken boşalmayı önlemek için cinsel ilişkiden önce mastürbasyon yapılır.  Mastürbasyondan sonra gerekebilecek daha uzun iyileşme süresi nedeniyle bu yöntem yaşlı bireylerde daha az popüler olabilir.
 • Dikkat Dağıtılmış Düşünceler : Başka bir teknik, zihnin cinsel olarak uyarıldığında başka şeylere gitmesine izin vermeyi önerir. Diğer düşüncelere odaklanarak, konsantrasyon yakın bir orgazmdan başka bir şeye odaklanır.  Dikkati dağılmış düşüncelere örnek olarak, bir iş arkadaşının geçen haftaki kıyafetlerini hatırlamaya çalışmak veya farklı dondurma tatları için alternatif isimler düşünmek olabilir.

Danışmanlık

Erken boşalmaya duygusal sıkıntı neden olduğunda, akıl sağlığı danışmanlığı veya seks terapisi yardımcı olabilir. İlişki zorlukları veya depresyon veya anksiyete gibi ciddi zihinsel sağlık sorunları cinsel performansı etkiliyorsa, terapi iyileşme ve iyileşmeye yardımcı olabilir.

İlaç tedavisi

Erken boşalma sorunu ile ilgili olarak sitemiz, bir öneride bulunmak yerine, hekime danışmanızı önermektedir, ilaç önerileri, sizlerde genel olarak yanlış etkiye yol açacağı sebebiyle  doktorlarınız siz değerli misafirlerimiz için uygun olan ilaçları önermekte ve tedavi sürecinizi takip etmektedir.

Partnerlerin Bir Birine Desteği

Erken boşalma ile mücadele edenlerin ortakları için olabildiğince şefkat, sabır, kabul ve nezaket göstermeniz hem size hemde eşinize yardımcı olmaktadır.

Eşinizi erken boşalma için utandırmaktan veya suçlamaktan kaçınmak için elinizden gelenin en iyisini yapanız gerekir bu yolculuklarında olara duygusal destek sağlamaya çalışmanız gerekir, Unutmayın, boşalma veya orgazmın ötesinde seks ve yakınlığı keşfetmenin ve bundan zevk almanın bir çok yolu bulunmaktadır.

  Yorum Gönder

  CİNSEL SOHBET

  Zurna, Geveze, Bizimmekan, TRSohbet gibi büyük sitelerin ortak cinsel sohbet adresleri olarak oldukça popüler olduğumuzu giriş yaparak görebilirsiniz.

  © 2018 Copyright – Tüm hakları saklıdır. 

  sohbet omegle