SOHBET ODALARI GİRİŞ

Kalıcı Genital Uyarılma Bozukluğu Nedir?

Uygun koşullar altında cinsel zevk normal ve doğaldır, utanmadan veya damgalanmadan açıkça konuşabilmemiz gereken bir şeydir. Bununla birlikte, bazıları için, istenmeyen durumlarda ortaya çıkan cinsel uyarılma duyguları sürekli ve yoğun olabilir. Bu insanlar için bu utanç verici, rahatsız edici ve hatta acı verici olabilir. Bu, Kalıcı Genital Uyarılma Bozukluğu veya PGAD olarak bilinir. Gerçek tıbbi nedenleri olan gerçek bir tıbbi durumdur ve semptomları normal değildir, ancak tedavi edilebilirler.

Kalıcı Genital Uyarılma Bozukluğu Nedir?

Huzursuz genital sendrom veya kalıcı cinsel uyarılma sendromu olarak da bilinen Persistan Genital Uyarılma Bozukluğu, orgazm olsun veya olmasın herhangi bir cinsel uyarı olmaksızın kontrol edilemeyen, istenmeyen spontan cinsel uyarılmaya neden olan bir durumdur. Kadınlarda en yaygın olmakla birlikte, erkekleri de etkileyebilir. Kalıcı uyarılma, günler ve hatta haftalar sürebilir ve günlük yaşamınızda ağrıya, rahatsızlığa ve aksamalara neden olabilir.

PGAD’nin belirtileri nelerdir?

Bozukluk genellikle rahatsız edici ve rahatsız edici hale gelen devam eden cinsel uyarılma duygularıyla kendini gösterir. Kadınlarda bu, klitoris ve labianın istemsiz şişmesinin yanı sıra ıslaklık, kaşıntı ve yanma içerebilir. PGAD’li erkekler genellikle birkaç saat sonra bile geçmeyen penis ağrısı veya ereksiyonları bildirir. Semptomlar ilk ortaya çıktığında, benzer kaşıntı ve yanma hisleri nedeniyle bozukluk genellikle idrar yolu enfeksiyonu ile karıştırılır. İYE’ler tedavi edilmezse, Kalıcı Genital Uyarılma Bozukluğu semptomlarına da neden olabilir.

Kalıcı Genital Uyarılma Bozukluğuna ne sebep olur?

PGAD’ye neden olabilecek çeşitli şeyler vardır, ancak belirli kök nedeni belirlemek genellikle zor olabilir. Pudendal sinirin uygun olmayan şekilde ateşlenmesiyle bağlantılıdır. PGAD için risk faktörleri arasında önceki jinekolojik veya ürolojik cerrahi, pelvik taban kas spazmı, altta yatan jinekolojik bozukluklar, lomber spinal stenoz ve tarlov kistleri bulunur.

PGAD nasıl teşhis edilir?

Kalıcı Genital Uyarılma Bozukluğunun kesin nedenini belirlemek zor olabilir, tam bir öykü ve muayene ile başlamak en iyisidir. Bozukluğun kökenini keşfetmek için yapılan tanı testleri, idrar kültürü ve idrar yolu enfeksiyonunu ekarte etmek için analiz, genital bölgedeki kan akışının ölçülmesi ve alt omurga ve pelvisin değerlendirilmesi için görüntüleme içerebilir.

PGAD Tedavisinde Dengeli Bir Yaklaşım

Geçmişteki sonuçlar, PGAD tedavisine yönelik dengeli, çok disiplinli bir yaklaşımın genellikle bozukluğun neden olduğu rahatsız edici, rahatsız edici duyguları hafifletmeye yardımcı olabileceğini ve yaşam kalitenizi önemli ölçüde iyileştirebileceğini göstermiştir. Pelvik taban fizik tedavisini, kan akışını iyileştirmek, iltihabı azaltmak ve PGAD’ye neden olan pudendal sinirin aşırı duyarlılığını gidermek için hassas bir harici ultrason rehberli pelvik taban tetik noktası enjeksiyonu ve sinir bloğu protokolü ile birleştiren bir tedavi planı aracılığıyla semptomlarda önemli bir iyileşme gördük. .

Bozukluğun nedenlerine bağlı olarak, ilaçtaki değişiklikler ve etkilenen bölgeye buz uygulamak gibi basit çözümler de yardımcı olabilir. Bazı doktorlar rahatsızlığı azaltmak için jel veya krem ​​şeklinde topikal bir ağrı kesici reçete edebilir.

PGAD ve Ruh Sağlığı

Akıl sağlığı sorunlarının PGAD’nin bir nedeni olup olmadığı bilinmemekle birlikte, yan yana bulunmaları nadir değildir. Anksiyete, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk ve diğer zihinsel sağlık koşulları, sayısız kalıcı genital uyarılma bozukluğu vakasında mevcuttur. PGAD semptomlarının tetikleyicilerini belirlemeye, hiper sinir sistemini tedavi etmeye ve alevlenmelerle başa çıkmak için başa çıkma teknikleri geliştirmeye yardımcı olmak için bilişsel davranışçı terapi (CBT) önerilebilir.

Acıyı kendi kendinize çekmeyin

PGAD anlaşılır bir şekilde hassas bir durumdur ve çoğu zaman hastalar utandığı veya semptomları tanıyamayan kalifiye olmayan doktorları ziyaret ettiği için tedavi edilmez. Bu gerçek bir hastalıktır ve tedavi deneyimi olan kalifiye bir uzmanın dikkatini gerektirir. Bu bozukluğun belirtilerini yaşadığınızı düşünüyorsanız, lütfen bir tıbbi sağlık uzmanıyla iletişime geçmekten çekinmeyin. Ve unutmayın: asla yalnız değilsiniz.

NOT: Yazı içeriklerimiz, bilgilendirme amaçlı yazılmış makalelerdir, tedavi etmek ve sonuç vermek gibi bir amaç taşımamaktadır, tedavi için ve şikayetlerinizde, rahatsızlıklarınızda, lütfen hekimlere başvurunuz, alanında uzman olan doktorlar, sorunlarınıza çözüm sağlayabilir. yazılan makaleler genellikle araştırılmış ve toplanmış bilgileri içermektedir, sadece fikir sahibi olmanız için yazılmaktadır.

Yorum Gönder

CİNSEL SOHBET

Zurna, Geveze, Bizimmekan, TRSohbet gibi büyük sitelerin ortak cinsel sohbet adresleri olarak oldukça popüler olduğumuzu giriş yaparak görebilirsiniz.

© 2018 Copyright – Tüm hakları saklıdır. 

sohbet omegle