SOHBET ODALARI GİRİŞ

Menopozdan sonra hala orgazm olabilir miyim?

Menopozdan geçmek (dönemleriniz tamamen durduğunda ve doğal olarak hamile kalamayacağınız zaman) cinsel yaşamınızı etkileyebilir. Hayatınızın bu döneminde ve menopozdan sonra yaşayabileceğiniz fiziksel ve duygusal değişiklikler, seks yapmayı daha az zevkli, hatta acı verici hale getirerek orgazma ulaşmayı zorlaştırabilir veya cinsel dürtünüzü azaltabilir. Ancak bu herkes için geçerli değildir ve menopoz ve sonrasında cinsel zevkinizi tekrar rayına oturtmanın yolları vardır.

Menopoz sırasında ve sonrasında cinsel dürtüleriniz nasıl etkilenebilir?

Seks sırasında tahrik olmak ve sahip olmak orgazm menopoza (perimenopoz) ve menopoza yaklaştığınızda etkilenebilecek karmaşık bir dizi fiziksel ve duygusal faktöre dayanır.

sen geçerken menopoz , yumurtalıklarınız cinsiyet (üreme) hormonları olan östrojen ve progesteron kadar üretmeyi ve yumurta salmayı (yumurtlamayı) durdurur. Vücudunuzun ürettiği testosteron hormonunun miktarı doğal olarak azalır. Hormonlardaki bu azalma, cinsel dürtünüzü de azaltabilir.

Menopoz belirtileriniz neden harika seksi daha zor hale getirebilir?

Bazıları için, hormon seviyelerindeki bu düşüş, cinsel yaşamlarını etkileyebilecek libido eksikliğinin yanı sıra başka rahatsız edici semptomlara da neden olabilir:

 • orgazma ulaşma sorunları
 • vajinal kuruluk

  – seksi rahatsız edici ve hatta acı verici hale getirebilir

Bu değişiklikler seksi daha az çekici veya zevkli hale getirebilir ve bazı insanlar seks ve yakınlıktan tamamen kaçınmayı seçebilir.

Diğerlerini de bulabilirsiniz

menopoz belirtileri menopoz sonrası da devam edebilen, cinsel ilişkiye daha az istekli hissetmenize neden olabilir, örneğin:
 • sıcak basması ve gece terlemesi
 • baş ağrısı veya
  baş dönmesi
 • saç kaybı
 • eklem ağrısı
 • kaşınan cilt

  vulvanızın derisi dahil (vajinanızın açıklığı, iç ve dış dudakları ve klitoris dahil dış kısımları)

 • düşük ruh hali, endişe , stres veya depresyon
 • akne

Bu belirtilerden bazıları vücut imajınızla ilgili sorunlara neden olabilirken, bazıları da uyku sorunlarına neden olabilir ( uykusuzluk hastalığı), yani seks için daha az enerjiniz olabilir.

Bizimle menopozun diğer alanları hakkında faydalı bilgiler bulun.

İlaçlar ve sağlık koşulları menopoz sırasında cinsiyeti nasıl etkiler?

Kötü sağlık aynı zamanda seksten zevk almanın önüne geçebilir ve hayatınızın bu döneminde belirli sağlık sorunları geliştirme olasılığınız daha yüksektir. Bu içerir

kalp hastalığı , cinsel organlarınıza kan akışını azaltarak, yağlamayı ve uyarılmayı daha zor hale getirir.
Diyabet , yüksek kan basıncı( hipertansiyon) ve inkontinans hepsinin seks hayatınız üzerinde de etkisi olabilir.

Depresyon (özellikle seçici serotonin geri alım inhibitörleri veya SSRI’lar) veya yüksek tansiyon tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar da dahil olmak üzere, belirli ilaçlar libidonuzu veya orgazma ulaşma yeteneğinizi azaltabilir.

Menopozdan sonra harika seks mümkündür: en iyi ipuçları

Yorum Gönder

CİNSEL SOHBET

Zurna, Geveze, Bizimmekan, TRSohbet gibi büyük sitelerin ortak cinsel sohbet adresleri olarak oldukça popüler olduğumuzu giriş yaparak görebilirsiniz.

© 2018 Copyright – Tüm hakları saklıdır. 

sohbet omegle