SOHBET ODALARI GİRİŞ

Orgazm Nedir ? Erkek ve Kadın Orgazmı Hakkında Bilgi

Orgazm, doruğa veya cinsel heyecanın zirvesine ulaştığınızda yoğun bir cinsel zevk hissi olarak, bilinmektedir, Genel olarak mastürbasyon yaptığınızda veya herhangi bir türde seks yaptığınızda, meydana gelmektedir. bunlara, cinsel ilişkilerdeki tüm türevler dahildir.

Özellikle, hassas kişilerde cinsel organlarınız ve kulaklarınız, meme uçlarınız veya boynunuz gibi dışındaki belirti vüccut kısımlarını öpmek veya bunlarla oynamak da orgazm sayılabilmektedir.

Yazı içeriğimizde, orgazm türleri ve kadınlarda orgazm, erkeklerde orgazm konuları hakkında tartışacağız,

Orgazm nasıl bir duygu?

Orgazm olmak bazen gelmek veya doruğa ulaşmak olarak bilinmektedir ve farklı insanlara farklı hissettirebilmektedir. Orgazm olma deneyiminiz de değişebilmektedir, bazen çok güçlü hissedebilir ya da diğer zamanlarda onu çok fazla hissetmezsiniz ya da hiç hissetmezsiniz, bu genellikle cinsel olarak ne kadar uyarıldığınıza o ırada ne kadar rahat hissettiğiniz ile orantılıdır orgazm olmadan önce ne kadar cinsel gerilim yaşadığınıza da bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Doruğa ulaştığınız zaman, kalp atış hızınız ve nefesinizin hızlanması vajina veya penisinizdeki ya da poponuzdaki kasların, aniden bir kaç saniyeliğine kasılması gibi bazı fiziksel değişiklikler fark edersiniz.

Genellikle cinsel organlarınızda ve vücudunuzda çok fazla zevk hissedebilirsiniz, çünkü bu kas kasılmalarına neden ola nsinirler beyninize zevk mesajları gönderir ve endorfinler ( iyi hissetme hormonları) kan dolaşımınıza salınır. Ayrıca orgazma yaklaştıkça oluşan kas ve cinsel gerilimin de gevşediğini hissedebilirsiniz.

Erkek orgazmı nasıl bir duygu?

Penisiniz varsa eğer, genellikle penisiniz, testisleriniz ya da poponuz uyarıldığı zaman orgazm olabilirsiniz. Orgazm olduğunuzda penisinizin içinde ve çevresinde hissettiğiniz güçlü kas kasılmaları genel olarak ereksiyon halindeki penisinizden az miktarda meni veya boşalmaya, (sperm sıvı karışımı) neden olabilmektedir, buna boşalma denir. Orgazmınız boşalmadan hemen önce penisinizden son meni gelene kadar sürebilmektedir.

Boşalmadan orgazm olabilmeniz mümkün ve orgazm olmadan boşalabilirsiniz, ancak bunlar genel olarak aynı anda olmaktadır. Penisiniz varsa genellikle boşaldıktan hemen sonra tekrar orgazm olamazsınız, iyileşmek ve tekrar olması için bir süre beklemeniz gerekmektedir, Yaşlandıkça orgazmlar arasında daha iyi olmak için fazla zamana ihtiyacınız olabilmektedir.

Kadın orgazmı nasıl bir duygu?

Vajina, klitoris(vajina girişinin önünde bulunan küçük yumuşak bir yumru) ve poponuz uyarıldığı zamanlarda genellikle orgazm olursunuz, Doruğa ılaştığınızda vajina rahim, pelvik taban kasları ve popsunda kasılmalar hissedebilirsiniz ve vajinanız ıslanır, Genellikle bu kas kasılmaları penisiniz arsa olduğundan daha uzun sürebilmektedir.

Bazıları için orgazm kadın boşalmasına veya fışkırmaya neden olabilmektedir, ancak bu penisten boşalmadan daha az yaygındır. Olursa vulvanızdaki bir çift bezden, (skene bezleri olarak adlandırılmaktadır) berrak bir sıvı gelir, ancak bu sıvı çiş olarak adlandırılmamaktadır.

Penisi olan insanlardan farklı olarak siz veya eşiniz cinsel organlarınızı uyarmaya devam ederse, ilkinden hemen sonra başka bir orgazm yaşamanız mümkün olabilmektedir.

Farklı orgazm türleri nelerdir?

Orgazmı tetiklemenin yaşamanın bir çok yolu bulunmaktadır ve bazen 24’e kadar farklı orgazm türü olduğu iddia edilmektedir, Ancak farklı cinsel sağlık uzmanları orgazm türlerini farklı tanımladıkları için kesin bir liste bulunmamaktadır. Bunlardan bazılarından bahsedecek olursak;

  • Yüksek Orgazm – en yaygın orgazm, örneğin klitoris, penis, vajina, popo (anüs) veya prostatınız uyarıldığında, vücudunuz ve kaslarınız genellikle gerildiğinde ve orgazma ulaştığınızda olur. 
  • Çoklu orgazm – kısa bir süre içinde bir dizi orgazm olduğunda
  • Kombinasyon veya karma orgazmlar – orgazmlar birleştiğinde, örneğin klitoris ve vajina aynı anda uyarılır ve her ikisinde de orgazm hissedersiniz
  • Basınçlı orgazmlar – bunlar, örneğin cinsel organlarınızı uyarmak için basınç kullanıldığında olur.
  • Gevşeme orgazmları – bu orgazma cinsel uyarım sırasındaki derin gevşemeden ulaşılır

Üst üste kaç kez Orgazma ulaşabilirsin?

Orgazm olmak söz konusu olduğu zaman herkes farklılık gösterebilmektedir, Vajinanız varsa, birden fazla orgazm yaşayabilirsiniz çünkü orgazm olduktan sonra penisi olan birisinin yaptığı gibi iyileşmeniz gerekmemektedir, Ama sadece bir tane olabilir ya da hiç olmayabilir, bununla da mutlu olabilirsiniz.

Penisiniz varsa eğer, cinsel olarak uyarılmadan ve tekrar orgazm olmadan önce birkaç dakika veya birkaç saat iyileşmeniz gerekmektedir.

Ancak konu seks olduğunda kaç kez orgazm olabileceğiniz önemli değildir, çünkü orgazmlar iyi seksi tanımlamazlar. Bunun yerine iyi seks ,her seferinde orgazm olmasanız veya birden fazla orgazm olmasanız bile cinsel zevkin tadını çıkartmak ile ilgilidir.

Orgazmdan sonra vücuduma ne olur?

Orgazm sırasında, endorfin salgılanmaktadır. Doruğa ulaştıktan sonra kendinizi mutlu rahat veya yorgun hissedebilirsiniz, Göğsünüzdeki boynunuzdaki ve yüzünüzdeki derinin renk değiştirdiğini ve daha kırmızı olduğunu da fark edebilirsiniz, buna seks kızarması denilmektedir, Nefesiniz ve nabzınız normale döndüğünde geçmektedir.

Penis, testisler, göğüsler veya klitoris gibi şişmiş veya dikleşen tüm vücut parçaları normal boyutlarına ve işlevlerine geri dönecektir, Klitorisiniz veya penisinizin başı, sonrasında dokunmaya karşı çok hassas olabilmektedir.

Neden orgazm olamıyorum?

Genellikle orgazm olmanın yaygın olduğu düşünülse de araştırmalar vajinası olan insanların yarısından azının seks sırasında düzenli olarak orgazma ulaştığını göstermektedir, Yaklaşık olarak 10 kişiden 1’si asla orgazm olmayabilir, ancak hiç orgazm olmamış olanların çoğu hala cinsel aktivitelerinden memnun olduklarını söylemektedirler.

Vajinanız varsa eğer, yeterli ön sevişme olmazsa seks çok erken biterse veya kontrolü kaybetmekten endişeleniyorsanız, orgazma ulaşamayabilirsiniz, Ancak penisiniz veya vajinanız olsun, Başka şeyler de orgazm olmanızı engelleyebilmektedir. ve bunlar yaam tarzınızı ve stres seviyenizi içermektedir.

Bazı durumlarda orgazm olmakta zorlanmak veya hiç orgazm olmamak bir tür cinsel işlev bozukluğu veya orgazm bozukluğu gibi daha ciddi bir şeyden kaynaklanabilmektedir, B sorunlar hem siz hem de eşiniz veya ortaklarınız için çok üzücü ve sinir bozucu bir hal alabilir.

Vajinanız varsa, orgazm sorunlarına genellikle diğer nedenlerin yanı sıra ilişki sorunları, menopoz gibi hormonal değişiklikler, kalp hastalığı gibi tıbbi durumlar veya geçmişteki travmatik cinsel deneyim neden olur.

Penisiniz varsa, orgazm olma güçlüğü her zaman olmasa da çoğu zaman boşalma problemlerinden kaynaklanır ve ereksiyon ( erektil disfonksiyon ) elde etmek ve sürdürmek, çok hızlı boşalmak (erken boşalma) ve düşük libido içerir.

Orgazm sorunları hakkında ne zaman doktora görünmeli

Orgazm olamamak sizi endişelendiriyor veya sinirlendiriyorsa eğer eşiniz ile aranızda sorunlara neden oluyorsa veya orgazm sorununuza neden ola nfiziksel veya zihinsel bir sağlık sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, bir doktora danışmanızda, görünmenizde fayda bulunmaktadır, Altında yatan bir tıbbi durumunuz veya neden olabilecek fiziksel bir sorununuz olup olmadığını kontrol edebilecekler ve bunun tedavisi konusunda sizlere tavsiyede bulunabilirler.

Bu tarz sorunlarda, cinselsohbetet ailesi olarak siz değerli okurlarımızı mutlaka hekimlere danışmasını öneriyoruz, yazı içeriğimiz bilgi amaçlıdır. 

Yorum Gönder

CİNSEL SOHBET

Zurna, Geveze, Bizimmekan, TRSohbet gibi büyük sitelerin ortak cinsel sohbet adresleri olarak oldukça popüler olduğumuzu giriş yaparak görebilirsiniz.

© 2018 Copyright – Tüm hakları saklıdır. 

sohbet omegle