SOHBET ODALARI GİRİŞ

Partneriniz Sekse İlgi Duymuyorsa Ne Yapmalısınız?

Partneriniz sekse ilgi duymuyorsa ne yapmalısınız konusunda, Yapılan araştırmalara göre cinsel tatminin sağlıklı ilişkilerde çok önemli bir rol aldığını göstermişlerdir. Ancak bir çiftin cinsel yaşam kalitesini ve ayrıca bir ilişki boyunca bireysel cinsel arzuyu etkileyebilecek bir dizi faktör bulunmaktadır,

Yazı içeriğimizde bunları ele alacağız ve bilgi niteliğinde açıklamalarda bulunacağız,

Partneriniz aniden sizden daha az seks ile cinsel yaşam ile alakalı ilgilenmeye başladığında, her ilişki kuru dönemler yaşayabilmektedir.

İş yerinde oluşan stres, kaygı veya eşinizi dikkatin dağılmasına neden olan diğer sorunlarla ilgili kısa vadeli bir sorun olabilmektedir. Daha da yaygın olarak yıl sonu, ay sonu, genel iş yoğunluğu ya da programlarınızdaki yoğunluk partnerinizi yorgun ve uykudan ya da TV karşısında bir gece geçirmekten başka hiçbir şeye ilgisiz bırakabilmektedir.

Bunun gibi kötü nöbetler yaygın olsa da genellikle işler dengelendiği zaman kendi kendine çözülebilirken, sekse karşı uzun süreli ya da açıklanamayan ilgisizlik, ilişkiye ve her iki partnerin genel refahına zarar verebilmektedir.

Bu durum sadece, hayal kırıklığı ve kendinden şüphe duyma duygularını harekete geçirmekle kalmaz, aynı zaman da bunun cinsiyetsiz bir evliliğe doğru ilk adımınız olup olmadığı konusunda merak etmenize de neden olabilmektedir. Bu tamamen temelsiz bir endişe değildir; yapılan araştırmalar, insanların saship olduğu seks zamanını azaltmakta olduğunu göstermektedir.

Cinsellik İlgisi İle Alakalı Zorluklar

Bu kötü durumun ne zaman, olduğuna dair bir kural ya da bir öneri bulunmamaktadır, Çoğu çiftin yaşına ne kadar süredir birlikte olduklarına ve her zamanki seks modellerinin ne olduğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Çiftlerin ne sıklıkla seks yaptıklarına ilişkin ortalama tahminleri sizin ve ilişkiniz için normal olan şeylerle karşılaştırmamak önemli bir boyutta yer almaktadır. Her birey ve çift farklı bir yapıya sahiptir, cinsel istek zamanla doğal olarak dalgalanmaya mahkum olabilmektedir, Önemli olan ikinizin de sahip olduğunuz cinsiyetin miktarı ve kalitesinden memnun olmanızdır.

Sonuç olarak ele aldığımızda, kötü bir ilişkide elle tutulur bir gerginliğe neden olan ya da her iki partnerin güvenini sarsan bir harekete geçilmemesi gerekir bu durum zor bir yolculuk olabilir.

Her iki partner de dürüst ve açık iletişim kurmayı istekli olmadığı sürece, cinsellik eksikliğiyle ilgili her hangi bir tartışma, bir çözüm geliştirmek yerine geri adım atarak suçluluk, öfke, suçlama ve utanç duygularını tetikleyebilmektedir.

Bu amaç ile sorunu birlikte çözmek için atabileceğiniz adımlar bulunmaktadır, Her şeyden önce size ne kadar sıkıntı veriyor olursa olsun partnerinizin cinsel ilgi eksikliği konusunda herhangi bir varsayımda bulunmamanız gerekir.

Cinsel İlgi Düşüklüğü Sorunların Nedenleri

Cinsel dürtüyü azaltır ve yakınlık insanlar yaşlandıkça yaygın olma eğilimde bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar, cinsel yakınlığın 45 yaş civarında azalmaya başladığını ve insanlar büyüdükçe devam ettiğini göstermiş bulunuyor.

Bunlar cinsiyete olan ilginin azalmasına katkıda bulunabilecek bir çok farklı faktörü bulunmaktadır. Bu sebeple partnerinizin bir ilişki olduğunu, eşcinsel olduğunu ya da size olan ilgisini kaybettiğini varsaymakta olsanız da tüm olasıklara açık olmanız önemlidir.

Ayrıca düşük libido cinsel istek kaybı, hipoaktif cinsel istek, cinsel fantezi yokluğu ve cinsel işlev bozukluğu arasında ayrım yapmak önemlidir. Her birinin fiziksel ve psikolojik nedenleri olabilmektedir, ancak tedavi edilme biçimleri tamamen bir birine zıttır, farklıdır, Farkı anlayarak soruna daha objektif yaklaşabilir ya da birçok duygusal tepkiden kaçınabilirsiniz. ve mutlaka bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

Düşük Libido

Düşük libildo cinsel aktivitenin azalmasına yol açabilecek bir cinsel dürtü olarak bilinmektedir, Altında yatan nedenler tespit edilebilirse tedavi edilebilir, Cinsel ilgi kaybının nedenleri genel olarak aşağıda sizlere belirtilmiştir, bunlar ve bunlarla birlikte bir çok sebebi bulunabilmektedir,

 • stres
 • Depresyon
 • Erektil disfonksiyon
 • Hormon dengesizlikleri (menopoz ve hipogonadizm tarafından tetiklenir)
 • Genital ağrı (vajinismus veya balanit gibi)
 • Kronik hastalık
 • İlaçlar
 • Düşük benlik saygısı
 • İlişki sorunları

Liste uzayıp gidebilir. Diğer duygusal zorluklar da bir kişinin cinselliği ne kadar arzuladığı konusunda rol oynayabilir.

Hipoaktif Cinsel İstek Bozukluğu

Hipoaktif cinsel istek bozukluğu yani HSDD cinsel fantezilerin ve cinsel aktivite arzusunun yokluğu olarak tanımlanabilmektedir. genel olarak 18 ve 44 yaş arasındaki kadınların %9’unu 45-64 yaş arasındakilerin %12.3’ünü ve 65 yaş üstü kadınlarda %7.4’ünü etkileyen, kadınlar arasında en sık rastlanmakta olan cinsel işlev bozukluğu türleri arasında yerini almaktadır.

Yapılan araştırmalar, HSDD’nin sağlık ile alakalı olarak daha kötü yaşam kalitesi, daha sık olumsuz oluşan duygular, daha düşük mutluluk ya da ortaklardan daha az memnuniyet gibi bir dizi olumsuz sonuçlar ile bağlantılı olduğunu kolayca gözlemleyebilirsiniz.

Durumun olumsuz etkilerine rağmen hem yetersiz teşhis edilebilir, hemde yetersiz tedavi edilir. Cinsel sorunları olan kişilerin genel olarak %50’si kadarı ve daha azı genel olarak cinsellik hakkında tartışmaları başlatan utanç veya rahatsızlık hissinden dolayı doktorlarından yardım isteyebilmektedirler.

Cinsel İşlev Bozukluğu

Cinsel işlev bozukluğu cinsel tepki döngüsünün herhangi bir noktasında meydana gelmekte olan bireyin ya da bir çiftin tatmin edici bir cinsel deneyim yaşamasını engelleyen herhangi bir sorunu içerebilmektedir. Bu arzu uyarılma, orgazm ya da ağrı ile ilgili sorunları içerisinde barındırmaktadır.

Erkeklerde cinsel işlev bozukluğu türleri arasında erektil disfonksiyon gecikmiş boşalma ve erken boşalma sorunlarını bulundurur. Kadınlar cinsel işlev bozukluğu türleri, cinsel ilişki sırasında yetersiz yağlanmayı vajina kaslarının cinsel ilişkiye izin verecek şekilde gevşememesini içerebilmektedir.

Cinsel İlgi Çözüm Önerileri

İlişkilerdeki cinsel sorunlar hakkında eşinize yaklaştığınız zamanlarda bunun için en kötü yer hem maruz kaldığınız hemde savunmasız olduğunuz yatak odası, Bunun yerine yalnız mahrem ve rahatsız edilmeyeceğiniz tarafsız bir bölgeyi tercih etmeniz gerekir.

Herhangi bir suçlama önerisinde bulunmadan, hassasiyetinizi ifade etmek amacı ile her türlü çabayı göstermeniz gerekir, Endişelerinizi paylaşmak önemli olsa da bunu sizin nasıl beni endişelendirdiğini öne sürmek yerine, ilişki bağlamında yapmanız önemlidir, Endişenin suçlandığı yer burası olarak bilinmektedir.

 • Partneriniz soruna neyin neden olduğunu bilmiyor ancak sorunun varlığını kabul ediyorsa, aile doktoruna fizik muayene önerin. Düşük libido genellikle teşhis edilmemiş bir tıbbi durumun (düşük testosteron, yüksek tansiyon, hipotiroidizm veya diyabet gibi) veya bazı ilaçların (antidepresanlar, doğum kontrol hapları ve bazı prostat ilaçları gibi) yan etkisinin sonucudur. 10
 • Partneriniz konuyu kapatırsa veya konuyu tartışmak istemezse, sorumluluğu üstlenmeniz ve olayları kişisel olarak almamanız gerekir. Sonuç olarak, bu sizin partnerinizi başarısızlığa uğratmanız veya partnerinizin sizi başarısızlığa uğratması ile ilgili değil. Basitçe, ikinizin de sorunu bir çift olarak sahiplenmesi gerekiyor. Öncülük ederek ve gerekirse çiftlere danışmanlık önererek konuyu gün ışığına çıkarabilir ve süreci ilişkiyi incitmek yerine güçlendirmek için kullanabilirsiniz.
 • Partneriniz bir sorunu (iş yerinde stres veya sürekli yorgun hissetmek gibi) tam olarak belirleyebiliyorsa, bir çözüm bulmak için birlikte çalışın. Artımlı değişime odaklanın ve gerekirse tıbbi yardım alın. Ve terapi önermekten çekinmeyin.

Cinsel konuda terapi stres yönetiminizi becerilerinizi öğretmek için harika bir yol olabilmektedir ve bu konuda altta yatan depresyon ve kaygı durumlarını belirlemeye yardımcı olabilmektedir, Ayrıca konu ile ilgili olarak kalıcı bir çözüm bulmaya çalışırken, yakınlığı ve fiziksel yakınlığın önemini yinelemek için zaman ayırmayı deneyebilirsiniz.

*NOT: Yaşadığınız tüm cinsel sorunlar ile alakalı, mutlaka hekimlere görünmenizi tavsiye ediyoruz, çözüm her zaman için ilgili hekimlerdedir. 

Yorum Gönder

CİNSEL SOHBET

Zurna, Geveze, Bizimmekan, TRSohbet gibi büyük sitelerin ortak cinsel sohbet adresleri olarak oldukça popüler olduğumuzu giriş yaparak görebilirsiniz.

© 2018 Copyright – Tüm hakları saklıdır. 

sohbet omegle