SOHBET ODALARI GİRİŞ

Partneriniz Sizden Daha Fazla Seks İstiyorsa Ne Yapmalısınız?

Bugün genel olarak cinsel yaşamlara baktığımız zaman arzu uyuşmazlığı ile mücadele eden bir çok çift görünebilmektedir, Buda partneriniz ile aranızda sorunlara yol açabilmektedir.

Arzu uyuşmazlığı, bu temelde sizin ve eşinizin farklı seviyelerde seks arzusuna sahip olması olarak bilinmektedir, Özellikle eşiniz bunu çok istiyor ve siz onu çok az istiyorsunuz ya da hiç istemiyorsunuz, muhtemelen ilişkinizi tamamen bunaltan çözülemez bir sorun gibi geliyor olabilir.

İlginç olan bir gerçek vardır ki, ARzu uyuşmazlığı tüm eks terapistleri için bir numaralı problem olarak bilinmektedir, Bu sinir bozucu problemde uzmanlaşan kişilerde bulunabilmektedir, ancak farklı odak alanlarına sahip seks terapistleri bile uyumsuz libidoların genel olarak çiftlerin danıştığı en yaygın şikayetler arasında olduğu bilinen bir gerçektir.

Duygusal ve fiziksel olarak bağlı hissetmek, sağlıklı, uzun vadeli ilişkilerin hayati bileşenleridir. Seks hakkında kavga ettiğimizde ya da seks hakkında konuşmak zorunda kalmamak için birbirimizden kaçındığımızda, daha derin duygusal bağımız aşınmaya başlar.

Neyse ki, ikiniz için de işe yarayan sevgi dolu ve zevkli bir cinsel ilişkiyi birlikte yaratarak bu çelişkinin üstesinden gelmek mümkün! Uyumsuz arzunun neden olduğu hasarı iyileştirmek ve olumlu bir cinsel ilişki oluşturmaya başlamak için izleyebileceğiniz üç adım:

Empati ve şefkat temeli oluşturun

Bu yıkıcı ilişki kalıbından çıkmanın ilk adımı, her şeyden önce arzuyla mücadele etmek için birbirinizi suçlamayı ve eleştirmeyi bırakmaktır!

Daha yüksek arzuya sahip partneriniz, cinsel ilişkiye can attığı için seks delisi, duygusuz veya bencil değildir. Cinsel ilişkiyi arzulamadığınız için kırık, kusurlu veya bencil değilsiniz. Hiçbiriniz, hissettiğiniz şekilde hissetmek için kusurlu veya yanlış değilsiniz. Bu yıkıcı sen-haklı-ben-yanlış halat çekme oyununda ne kadar uzun süre takılı kalırsan, birbirinize geri dönüş yolunu bulmanız o kadar zor olacak.

Bu durumda, hepimiz reçete düzeyinde bir empati ve şefkat temelini kullanabiliriz!

Partnerinizi kusurlu olarak görmek yerine hissettikleri duygusal acıyı anlamaya çalışabilir misiniz? Arzu uyuşmazlığı ile mücadele ederken her iki eş için de yüzeyin altında kalan duygusal ıstırap her zaman vardır .

Göreviniz, çatışmanın altını kazmak ve hem neden incindiğinizi hem de ilişkide hangi daha derin ihtiyaçların karşılanmadığını tam olarak anlamaktan kaçınmaktır.

Artık eşinizin neden acı çektiğini anladığınıza göre, birbirinize şefkatle yaklaşabilirsiniz. Merhamet, kabul veya gönül rahatlığı ile aynı anlama gelmez. Merhamet, sevdiğiniz kişinin incindiğini ve onun mücadelesini anlayacak kadar önemsediğinizi anlamanın bir ifadesidir.

Utanç, hayal kırıklığı ve kaçınma yerine merakla yaklaşın

Sonunda cinsel mücadelenizde empati ve şefkatle birbirinizle tanışıyorsunuz! Artık bu sorunu çözmeye başlamaya hazırsınız. Öncelikle cinsel istekle mücadelemize neden olabilecek veya şiddetlendirebilecek tüm kaynakları değerlendirmeliyiz.

Bu sorunun yalnızca cinsel isteğiniz düşük olduğu için var olması olası değildir. Cinsel ilişkilerimiz hayatımızın her alanından etkilenir! Partnerimizle aramızdaki cinsel kopukluğun kökenini anlamaya çalışırken hiçbir şeyi kontrolsüz bırakamayız.

Bu felsefeyi benimsemek ve arzu uyuşmazlığımızın farklı nedenlerini keşfetmek için alan yaratmak, açıklık ve merak gerektirir. Aranızdaki enerji sıcak, sevgi dolu ve şefkatli olmalıdır.

İşte bu konuşmanın nasıl başlayabileceğinin ideal bir örneği:

“İlişkimizde benimle haftalık cinsel yakınlık yaşamamanın senin için çok zor olduğunu biliyorum. Bunun seni endişeli ve yalnız hissettirdiğini anlıyorum. Bu sorunu birlikte çözmek istiyorum. Burada neler olduğunu tam olarak anlayabilmemiz için size başka sorular sorabilir miyim?”

Bu ifadeyi, bu konuşmaya nasıl başlayacağınıza dair ideal olmayan örneklerle karşılaştırın:

“Sürekli seks yapmam için bana baskı yapmandan çok yoruldum. Gerçekten bencilsin ve beni rahat bırakman gerekiyor!”

veya

“Bu doğru değil – eskiden her hafta seks isterdin ve şimdi hiç istemiyorsun – neyin var senin? Benimle tekrar nasıl cinsel ilişkiye gireceğini bulmalısın çünkü böyle yaşamaya devam edemem!”

Bu sohbete sıcaklık ve saygıyla katılamayacağınızı düşünüyorsanız, bu önemli sohbeti yönlendirmenize yardımcı olacak nitelikli bir seks terapisti aramanızı tavsiye ederim.

Hazırsanız, cinsel ilişkinizi etkileyen tüm değişkenleri anlamaya çalışırken göz önünde bulundurmanız gereken dört alan var. Bu soruları, arzu tutarsızlığı ikileminizin köklerini keşfetmeye başlamak için bir rehber olarak kullanabilirsiniz.

Biyolojik – Genel fiziksel sağlığınız nasıl? Bedeninizde cinsel isteğinizi etkileyebilecek neler oluyor? Cinsel yan etkisi olan herhangi bir ilaç kullanıyor musunuz?

Psikolojik – Genel zihinsel ve duygusal sağlığınız nasıl? Herhangi bir depresyon veya kaygınız var mı? Stres seviyeniz ne kadar yüksek ve her gün ne kadar meşgulsünüz? Beynimizin en büyük seks organımız olduğunu biliyoruz, bu nedenle yaşadığınız her türlü zihinsel/duygusal mücadeleyi, seksle mücadelenizin nedeni olarak güçlü bir şekilde değerlendirmelisiniz.

Sosyal/Kültürel – Kültürünüz size seks hakkında hissetmeniz gerektiğini nasıl söylüyor? Ailenizden cinselliğinizle ilgili şu an karşınıza çıkabilecek hangi mesajları içselleştirdiniz? Genel olarak, toplumsal beklentiler cinsel sağlık duygunuzu nasıl etkiler?

İlişkisel – İlişkinizde hem duygusal hem de cinsel olarak cinsel mücadelelerinize katkıda bulunabilecek başka hangi sorunlarınız var? Partnerinizin yanında kendinizi güvende hissediyor musunuz? En derin duygularınızı ve ihtiyaçlarınızı birbirinizle paylaşır mısınız? Başka hangi cinsel problemlerle uğraşıyorsunuz (cinsel ağrı, orgazm olamama, ereksiyon veya boşalmada zorluk)?

Arzu uyuşmazlığının üstesinden ancak, sizi kolay, zevkli ve sevgi dolu fiziksel bağlantıdan alıkoyan tüm engelleri anladığınızda geçebilirsiniz.

 Cinsel İlişki İçin Partnerinizle İş Birliği Yapın

Tango için iki kişi gerekir ( yani iyi seks için iki kişi gerekir). Artık partneriniz için empati ve merhamet sahibi olduğunuza ve cinsel mücadelelerinize katkıda bulunan farklı değişkenleri anladığınıza göre, bir zamanlar sahip olduğunuz sevgi dolu cinsel ilişkiyi yeniden alevlendirmek için bir plan oluşturabilirsiniz.

Keşke bu kısmın nasıl yapılacağına dair önerebileceğim üç basit adım olsaydı, ama uzun vadeli bir cinsel ilişkiyi geliştirmeye ve sürdürmeye giden işi en aza indirmek istemiyorum. Bunun yerine, arzu tutarsızlığınızın üstesinden gelmek için eşinizle birlikte çalışmanıza yardımcı olacak bazı kaynaklar  bulunmaktadır.

Unutmayın, arzu uyuşmazlığıyla mücadelede yalnız değilsin. Neredeyse tüm uzun süreli çiftler, ilişkilerinin bir noktasında bu ikilemle mücadele edeceklerdir. Mücadele karmaşık olabilir ve cinsel sıkıntının üstesinden gelmek için hızlı çözümler yoktur. Ancak empati, şefkat, merak ve işbirliği ile birbirinize geri dönüş yolunu yakında bulacağınıza gerçekten inanıyorum.

CinselSohbetEt Bilgilendirme: Şunu hiç bir zaman için unutmamalısınız ki yaşadığınız cinsel sağlık problemlerinde sitemizde hiç bir zaman için tedavi edici bir içerik yayınlanmaz, tamamen öz düşünce ve yapılan kaynak araştırmalarından edinilen sonuçları sizler ile paylaşmaktayız, Cinsel sağlık problemleriniz ve genel sağlık problemleriniz için, her zaman için çözüm hekimler’dedir, Doktorunuza başvurmadan hiç bir şekilde aksiyon almamanızı öneriyoruz.

 

 

Yorum Gönder

CİNSEL SOHBET

Zurna, Geveze, Bizimmekan, TRSohbet gibi büyük sitelerin ortak cinsel sohbet adresleri olarak oldukça popüler olduğumuzu giriş yaparak görebilirsiniz.

© 2018 Copyright – Tüm hakları saklıdır. 

sohbet omegle