SOHBET ODALARI GİRİŞ

Partnerinizle Adet Dönemi Seks Konusunda Nasıl Konuşursunuz?

Partnerinizle seks hakkında açıkça konuşmanız için bir çok neden bulunmaktadır, özellikle de seks hakkında açık ve dürüst bir şekilde iletişim kurmanın daha iyi sekse yol açtığı kanıtlandığından ve iletişim eksikliği ilişkilerde duygusal, ilişkisel ve cinsel sorunlara yol açabilmektedir.

Ancak seks hakkında konuşmak pek çok insan için zorlayıcı olabilmektedir. Adet görme ve adet döneminde seks yapma gibi konular söz konusu olduğu zaman, korkutucu bir konuşma gibi kulağınıza gelebilmektedir.

Ne kadar garip ve rahatsız edici olursa olsun, en az bir kişinin adet gördüğü bir ilişki içerisinde ,adet dönemi kavramı her ay ortaya çıkacak olan bir kavram olarak bilinmektedir, Regl seksinin pek çok faydası bulunabilmektedir, ancak bu konuşmayı daha kolay hale getirmez.

İleride regl seksinin neden faydalı olduğunu neden tartışmanın zor olduğunu, partneriniz ile bu konuda nasıl daha iyi bir iletişim sağlayabileceğinizi ve regl seksinden zevk almak için kullanabileceğiniz ipuçlarını ve olasılıkları gözden geçireceğiz.

Adet Dönemi Cinsiyetinin Sağlığa Faydaları

Seks yapmanın bir çok zihinsel ve duygusal oalrak ilişkisel sağlık yararı bulunabilmektedir ve regl döneminde seks yapmanın cinsellik yaşamanında ek faydaları bulunabilmektedir.

Daha Az Ağrılı Kramplar ve Daha İyi Orgazmlar

Üreme uzmanları, genel de seks adet sancılarını hafifletir olarak belirtiyorlar, orgazm sırasında dopamin gibi artan nörotransmitter salınımı sebebi ile krampların azalmaya yardımcı olanın orgazm olduğunu belirtiyorlar ve orgazm döneminiz boyunca daha yoğun olabilir cinsel dürtü de daha yüksek olabilmektedir, diyerek belirtiyorlar.

Orgazm sırasında vajinal duvarlar her saniyenin onda sekizinden bir ritmik olarak kasılıp gevvşeyebilir ve bu adet kramplarını hafifletmeye yardımcı olabilmektedir.

Düşük Gebelik Riski

Daha az kramp ve daha yoğun orgazmlara ek olarak da adet döneminden kaynaklanmakta olan hamilelik olasılığı da çok daha düşüktür, Adetinizin sonuna doğru cinsel ilişkiye girerseniz hamile kalabilirsiniz, ancak spermin yumurtaya ulaşması birkaç gün sürebileceğinden bu yaygın bir durum değildir.

Azaltılmış Stres ve İyileştirilmiş Uyku

Seks sağlımız için faydalı olabilir ve stresinizi azaltabilir, orgazm ile salınan endorfinlerin genel bir iyilik ve mutluluk duygusuna yol açan iyi hissettiren kimyasallar olduğunu belirtiyor uzmanlar.

Menstrüasyon gören bir çok kişi adet dönemlerinde kendilerini idealden daha az hissettiğinden bu büyük bir rahatlama getirebilmektedir.

Son olarak da adet görme uykuyu bozabilir ve seks daha iyi bir uyku yapmanıza yol açabilir, menstrüasyon sırasında ve öncesinde stres ve uyku bozukluğu çok yaygın olduğunu belirtiyorlar ve söylüyorlar daha iyi ruh hallerinin ve daha güçlü zihinsel berraklığın yeterli kaliteli uykudan kaynaklandığına dikkat çekmek isteriz.

Adet Dönemi Seks Hakkında Konuşmak Neden Zor Olabilir?

Menstrüasyon sırasında seks hakkında konuşmanın zor olmasının bir çok farklı nedenleri bulunmaktadır, Bunların en yaygın üçtanesini sizlere aktaracağız.

Adet Dönemi Zorluğu Ve Utancı

Adet dönemi, adet gören kişilerin karşılaştığı ayrımcılıktır, Aynı zamanda genellike dönem utancı yani dönemin sağlamış olduğu utanç ile ilişkilendirilmektedir, Buna örnek olarak bir şey belirtmek gerekirse, Kötü bir tavrın var regl olmalısın , gibi yorumlarda bulunabiliriz.

Kendimizi çok ilerici olarak görenlerimiz bile dönemlerin kirli utanç erici ve tabu olarak kabul edildiği bir topluma dalmış durumda bulunabiliyoruz, En iyi niyetimize rağmen konuyla ilgili olarak olumsuz duygular veya rahatsızlık duyabiliriz.

Kültürel, dini ve aile değerleri ile konuyla ilgili verilen yetiştirilme tarzının, dönemin vermiş olduğu utancına yönelik tutumlarda önemli değişkenler olduğunu belirtmektedir.

Kişisel Konuların Hassaslığı

Mahrem veya kişisel herhangi bir şey hakkında konuşmak genelde zor olabilmektedir ve bu rahatsızlık faktörü, adet dönemi cinsiyetini tartışırken daha da artabilmektedir.

Hem regl dönemleri hem de cinsiyet hassas konulardır ve bireyler her biri hakkında çok farklı ya da karmaşık duygular taşıyabilmektedirler, iki zorlu ve duygusal konu ile birlikte, yaklaşmak gerçekten göz korkutucu bir hale gelebilmektedir, ancak cesaret ve özen ile yapılması gerekir.

Partnerinizin Ne Düşündüğünden Emin Değilsiniz

Partnerinizle adet dönemi seks gibi bir konuyu konuşmadan önce, onun bu konuda nasıl hissettiği hakkında hiç bir fikre sahip olmayabilirsiniz, Adet dönemlerimiz her ay sadece birkaç gün meydana geldiğinden, adet döneminizde seks konusunu gündeme getirmekten kaçınmak oldukça kolay olabiliyor,

Eşinizi görmeyi planlayabilir veya o gün seks yapmak istemediğimizi söyleyebilirsiniz, Partnerinizin adet dönemi seksi hakkında ne düşündüğünü bilmemek sizi en kötüsüne götebilmektedir, onun iğrenç veya kirli olduğunu düşündüklerini Bu endişeler fikri ortaya atarken rahatsızlığınızı arttırabilmekte ve sizi kötü düşüncelere sevk edebilmektedir.

Partnerinizle Adet Dönemi Seks Konusunda Nasıl Konuşursunuz?

ARtık regl seksinin faydalarını ve bunun hakkında konuşmanın neden zor bir durum olduğu konusunda fikir verdiğimize ve anladığınıza göre, bunu gerçekten tartışmaya hazırsınız demektir, peki adet dönemi seks konusunda nasıl konuşursunuz ? gelin birlikte inceleyelim, tartışalım.

Yaklaşımınızda Doğrudan Olun

Doğrudan olmak yani doğrucu olmak, her zaman önemlidir, Partnerinize onunla tartışmak istediğiniz bir şey olduğunu söyleyerek başlayabilirsiniz, ardından regl seksine olan ilginizi dile getirebilir veya bu konudaki fikirlerini sorabilirsiniz, Partnerinizin ne kadar iyi tepki verdiğine şaşırabilirsiniz,

Örnek verecek olursak, dönem seks  hakkında ne düşünüyorsunuz? diye sorarak başlayabilirsiniz ya da partnerinize adet görürken seninle sevişmek isterim, ne düşünüyorsun demek ? size belki de istediğiniz cevabı verecektir.

Partnerinizin İsteksizliğini Ele Alın

Hem adet görmeyenlerin hem de adet görenlerin adet dönemi seks konusunda gergin olmalarının bir çok sebebi bulunabilmektedir, Regl damgasına ek olarak bazı insanlar bir kişi regl dönemindeyken aktif olarak kanarken, seks yapmanın dağınıklığı ve fiziksel unsuru konusunda cimri tavır sergilemektedirler.

Karışıklık faktörünün göz korkutucu olabileceğini sizlere söylüyoruz, bu sebeple tartışmaya karşılıklı nasıl azaltacağınıza dair fikirlerle hazırlanmanız yararlı olabilmektedir. bazı ikili ilişkilerde kan görebilir ve acıya veya yaralanmaya neden olabileceklerinden endişe edebilirsiniz, Durumun böyle olmadığına dair güvence vermek çok önemli bir rol oynayabilir.

Menstruasyon Partnerinizle Konuşmak

Belki adet görmeyen bir partnersiniz ve adet gören partneriniz adet dönemindeyken seks yapma olasığını tartışmak istiyorsunuz, Açık dürüst ve saygılı bir iletişim kullanarak konuşmayı başlatmanız tamamen sorun değildir.

Konuya özen ve hassasiyet ile yaklaştığınızdan emin olmalısınız, Partnerinize menstrüasyon sırasında onunla seks yapmaktan rahat olduğunuzu ve regl dönemindeyken onu arzu edilir bulduğunuzu söyleyerek başlamanız yararlı olabilir.

Partneriniz rahat olmadığı veya henüz hazır olmadığı için hayır diyorsa eğer, nerede olduklarını kabul edin ve kendi hızlarında hareket etmelerine izin vermeniz gerekir, Sınırlarına saygı duymak sağlıklı bir ilişki sürdürmenin önemli bir parçasıdır arkadaşlar.

Nasıl karşılık Verilir ?

Belki eşiniz regl dönemindeyken sizden seks yapmanızı istedi ve siz onlara nasıl cevap vereceğinizden emin değilsiniz, isteklerine yanıt olarak nasıl hissettiğinize dikkat etmeniz gerekir, Seni rahatsız ediyor mu? Heyecanlı mı? Stresli mi ? Rahatlamak mı ? bu konuda ne hissettiğinizi henüz bilmiyor olabilirsiniz bu tamamen iyi bir şey aslında.

Bu fikrin size nasıl hissettirdiği konusunda partneriniz ile dürüstçe iletişim kurmanız çok önemlidir, Rahatsızlığınızı veya endişelerinizi ifade etmelisiniz, Onlara düşünmek için biraz zamana ihtiyacınız olduğunu söylemek yardımcı olacaktır sizlere, İkiniz de tartışmaya başka bir zaman da devam etmeye karar verebilirsiniz.

Menstrüasyon sırasında seks yapmaya karar verirseniz, ihtiyaçlarınızı önceden eşinize ifade edin. Örneğin, menstrüasyon sırasında özellikle savunmasız hissediyorsanız, siz ve eşiniz, seks sırasında kendinizi güvende, rahatlamış ve mümkün olduğunca rahat hissetmenizi sağlayacak yollar hakkında konuşabilirsiniz.

Belirli pozisyonlardan kaçınmak, önceden koyu renkli bir havlu koymak veya daha sonra temizlemek için yakınınızda ıslak bir havlu veya ıslak mendil bulundurmak isteyebilirsiniz. Size en çok desteklendiğini hissettiren her şeyi iletin ve öncelik verin.

Adet Dönemi Cinsellik İpuçları

Eşinizle birlikte regl seks yapmaya hazırsanız deneyebileceğiniz bazı ipuçları bulunmaktadır, gelin birlikte, bu ipuçlarına göz atalım.

Menstrual diskler kullanmayı düşünebilirsiniz

Kan sorununu tamamen ortadan kaldırmasa da en aza indirecek olan, Menstrual diskler ile regl seksine de hazırlanabilirsiniz, Bunu adet görmeyen eşinize söylemek adet dönemindeki cinsiyete karışan kanla alakalı endişeleri hafifletmeye yardımcı olabilmektedir.

Adet diskleri, (Menstrual disk) kan akışını vajinanın içinde bir mühür oluşturacak ve sızıntıyı önleyecek kadar toplayarak çalışmaktadır.  Bir tampon kutusundan daha fazla miktarda kan tutabilirler.

Duş Seks Önerin veya Yatağa Havlu Yerleştirme

Menstrüel diski denemeye hazır değilseniz, ama siz veya eşiniz bu karışıklıktan endişe ediyorsanız, biriniz vveya ikiniz regl dönemindeyken seks yapmanıza izin veren çözümler de bulunmaktadır, duşta seks yapabilirsiniz, her iki tarafın da herhangi bir kanı kolayca yıkamasına izin verecek, ikinizin de altına yatağın üzerine koyu renkli bir havlu serebilirsiniz, Havlular mevcut kanı toplamak için yeterli olmalıdır ve daha sonra yıkamaya konulabilirler, Su geçirmez bir çarşaf üzerinde cinsellik yapma seçeneği de farklı bir bakış açısını belirtmektedir.

Sonuç olarak; arkadaşlar, adet görmenin sağlık, doğurganlık ve kadınlığın bir işareti olduğunu unutmamalısınız, Utanmanızı gerektirecek bir şey değildir ve yalnızca fiziksel tercihiniz buysa, araştırmalı öğrenmelisiniz.

Cinsel sağlık problemlerinizde mutlaka hekimlere görmenizi, cinselsohbetet ailesi olarak öneriyoruz. 

 

Yorum Gönder

CİNSEL SOHBET

Zurna, Geveze, Bizimmekan, TRSohbet gibi büyük sitelerin ortak cinsel sohbet adresleri olarak oldukça popüler olduğumuzu giriş yaparak görebilirsiniz.

© 2018 Copyright – Tüm hakları saklıdır. 

sohbet omegle