SOHBET ODALARI GİRİŞ

Partnerinizle Seks Cinsellik Hakkında Nasıl Konuşulur?

Seks ve cinsel doyumla ilgili sorunlar ilişki ve evlilik evresinde sıkıntıya neden olabilmektedir, Eşinizle seks hakkında konuşmak yaygın bir sorun olsa da göz korkutucu  bir durum hali alabilmektedir, Sorunları çevirimiçi ortamda yabancılarla paylaşmak bunları doğrudan eşinizle tartışmaktan daha kolay bir hale gelebilmektedir, bu da çevirimiçi ilişki orumlarında seksin neden bu kadar yaygın olarak tartışıldığını açıklayabilmektedir.

Bu konuşmalar genel olarak onlardan tamamen kaçmanıza neden olabilecek önemli endişeleri üretebilmektedir, Bununla birlikte, birkaç strateji bilmek onları daha kolay hale getirebilmekte, muhtemelen de çabaya değer, seks konuşması bulabileceksiniz.

Partnerinizle Seks Hakkında Konuşmak İçin Nedenler

araştırmalar güçlü cinsel iletişime sahip çiftlerin cinsel yaşamlarından daha memnun bir hal aldıklarını bulmuştur. Cinsel yaşamanız ile alakalı sorunlar yaşıyorsanız eğer, bunları partnerinizle açıkça konuşmak cinsel yaşamanızı ve ilişkinizi iyi bir hale getirebilir.

Açık iletişim daha fazla yakınlık duygusuna ve daha güçlü bir ilişkiye yol açabilmektedir, Aslında partnerinizle dürüstçe konuşmak, ilişkinizden genel olarak memnuniyetinizi arttırabilmekte.

Tartışılacak Önemli Konular

Partnerinizle konuşmanız gereken seksle ilgili konular şunları içerebilir:

  • Libidoda değişiklik
  • Yeni bir şey deneme arzusu
  • Aile Planlaması
  • Cinsel reddedilme veya her zaman seks başlatmak zorunda kalma hissi
  • Yakınlık eksikliği veya daha fazla sevgi ihtiyacı
  • Cinsel tatmin eksikliği
  • cinsel işlev bozukluğu

Güvenli Seks Hakkında Konuşmak

Güvenli seks yapmak çok önemli kriterdir aslında, özellikle de ilişkiniz başkalarına açıksa. Partnerinize diğer cinsel partnerlerle ilişki kurarken prezervatif ve diğer güvenlik önlemlerini kullanıp kullanmadığını sorun. Aynı şekilde kendi uygulamalarınız konusunda da dürüst olmanızda fayda bulunmaktadır. İkinizden biri güvenli seks yapmadıysa eğer, ilgili herkesi çin uygun testleri tartışmanızda fayda bulunuyor.

Tek eşli bir ilişikdeki özel ortaklar arasında bu konuyu gündeme getirmek, sadakat sorularını gündeme getiriyorsa, özellikle zor olabilmektedir. Bir başkasıyla her hangi bir cinsel aktiviteye girdiyseniz eğer ya da partnerinizin olduğundan şüpheleniyorsanız. açık sözlü olmak zor olsa da konuşma ve test etme zamanı gelmiştir.

Arzularınız Hakkında Konuşmak

Rahatlık düzeyiniz, tatmin edici bir cinsel yaşama sahip olmanın önemli bir parçası olarak rol almaktadır. Partneriniz sizlerin zihnini okuyamaz, bu sebeplede onlara ne istediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunu söylemek ikiniz için de cinsel deneyimi arttırabilmektedir. Sizi uyarılmış ve arzulanmış hissettiren şeyleri tartışın, Partneriniz beklentilerinizin altında kalıyorsa eğer, bunu nazik bir şekilde ve yapıcı olarak iletmeniz gereklidir, yardımcı olabileceğini düşündüğünüz fikirler sunmanız gerekir.

Cinsel fantezileriniz hakkında konuşmayı deneyin, Bu ilk başta zor bir durum olabilmektedir, ancak herkesin bunlara sahip olduğunu ve bir kaç ortak kategoriye girme eğiliminde olduklarını unutmamanız gerekir, Bu şekilde savunmasız olmak siz ve eşiniz arasında yakınlığı arttırabilmektedir ve hatta cinsel aktiviteler için bazı yeni fikirler sunmanıza ve ortak bir payda buluşmanıza yol açabilir.

Seks İstemediğiniz Zaman

Libido bir günden diğer bir güne göre değişiklik gösterebilmektedir ve bazen iki kişi cinsel istek seviyeleri aynı payda buluşmayabilir ve uyuşmayabilir, İlişkiye girmeyi tercih ettiğinizde partnerinizle dürüst ve hassas bir şekilde iletişim kurmayı unutmayınız.

Düşük ve uyumsuz libido genel olarak ilişkilerinizde sorunlara neden olan tekrarlayan bir sorunsa eğer, Tavsiye için bir sağlık uzmanına ya da danışmana başvurmayı düşünmelisiniz ve bunu tavsiye ediyoruz, Fiziksel ve zihinsel sağlığınız da dahil olmak üzere cinsel dürtü söz konusu olduğu zaman dikkate alınması gereken bir çok değişken bulunmaktadır.

Seks Hakkında Ne Zaman Konuşmalı

Partneriniz ile seks tartışmak, konuşmak için bir zaman ve yer bulunmaktadır. Konuyu ele almak için doğru zamanda doğru anı beklemek seks konuşmaları sırasında yaygın olabilecek rahatsızlık ya da beceriksizlik hislerinden bazılarının üstesinden gelmenize yardımcı olabilmektedir, Ayrıca;

  • Tarafsız bir yer seçin . Yatak odanızda veya yatmadan önce cinsel sorunlar hakkında konuşmayın. İkiniz için de özel ve rahat olan tarafsız bir yer seçin.
  • Seks sonrası konuşmalardan kaçının . Seks yaptıktan hemen sonra cinsellikle ilgili sorunlar hakkında konuşmayın. Daha objektif olabileceğiniz ve eldeki konudan uzaklaşabileceğiniz bir zamanı bekleyin.
  • Partnerinizi kör etmekten kaçının . Cinsel sorunlar hakkında konuşmak istiyorsanız, ikinizin konuşmanız gerektiğini düşündüğünüzü (suçlamadan) partnerinize bildirin. Bir zaman ve yer belirleyin ve önceden ne tartışmak istediğinizi düşünün.

Partnerinizle Seks Hakkında Nasıl Konuşulur

Partneriniz ile seks hakkında cinsellik üzerine konuşmaları ikiniz içinde daha kolay hale getirebilmek için bir kaç strateji bulunmaktadır, bu stratejilere genel olarak baktığımız zaman;

Yavaş Bir Başlangıç

Konuşmaya, yumuşak, yavaş bir başlangıç yapmanız gerekir, Partnerinize daha yakın ve bağlı hissetmek için hedefiniz ile başlamalısınız, Suçlamaktan kaçınan bir tavır sergilemelisiniz, Eleştirileri öncelikle atlayın ve seks hayatınızı daha tatmin edici hale getirmek için ikinizin de yapabileceği şeylere odaklanmanız gerekir.

Yakınlığa Odaklanmalısınız

Sevgi ve yakınlığın sıklık kadar önemli olduğunu hiç bir zaman unutmamanız gerekir, Yakınlık kurmanın ve ilişkinin ötesinde daha bağlı hissetmenin yollarını araştırmalısınız ve diğer tür sevgi ve ilgi ihtiyaçlarınız hakkında konuşmayı deneyiniz.

Süprizleri Atlayın

İkiniz de aynı fikirde olmalısınız, bu sebeple eşinize süprizler yapmadan önce bu konuşmaları başlatmanız gerekir, ikinizin de zevk alabileceği şeyleri ve sahip olduğunuz fanteziler hakkında konuşmak fayda sağlayacaktır, Bunlardan bazıları ilişkinize dahil etmeye karar verirseniz eğer, seçeneklerinizi birlikte araştırmanız da olumlu yönde etkileyecektir.

Cinsel yaşamınızda sorun yaratmamak için, sorunu önce eşinizle konuşmadan seks tavsiye kitapları veya seks oyuncakları satın almayın.

Kendinizi İfade Edin

Beklentileriniz, korkular, arzular ve endişeler hakkında bir biriniz ile mutlaka konuşun ve bu konuşmayı gerçekleştirirken her zaman için dürüst olun, Cinsel ilişkinize ilişkin en derin duygu ve düşüncelerinizi paylaşın ve eşinizin de aynısını yapacak kadar duygusal olarak güvende hissetmesine yardımcı olun.

Sık Konuşun Tartışın

Seks konuşması tek seferlik bir görüşme, konuşma asla değildir, Devam eden bir tartışma ve konuşma ilişkinizin normal bir parçası olmalı ve bu şekilde görmelisiniz, İhtiyaçlar ve arzular zamanla değişiklik gösterebilmektedir, Partneriniz ile bu konuları sık konuşmanız sizlere partnerinizi her zaman için tanıma ve keşfetme dürtüsünü sağlayacaktır.

Cinsel Tarzınızı Anlayın

Cinsellik, tarzınızı bilmek hangi yakınlık biçimlerini en tatmin edici bulduğunuzu anlamanıza yardımcı olabilmektedir, aynı şeyler eşiniz için de geçerlidir, Bir birinizle cinsel tarzlarınızı keşfetmeniz gerekir, Tüm çiftler bir noktada bu tarzlara veya ruh hallerine sahip olabiliyorlar, Siz ve eşiniz farklı cinsel tarzlara sahipseniz eğer, açık ve dürüst iletişim sizlere bu konuda yardımcı olabilmektedir. Farklılıklarınız hakkında konuşmak, farklılıkları anlamanıza ve çözmenize yardımcı olabilir ve her ikinizin de tatmin olmasını sağlar. Yardıma ihtiyacınız bulunuyorsa eğer, siz ve eşiniz seks terapisini de düşünmelisiniz. Bir uzmandan yardım alarak, konuya ilişkin çözümler sağlayabilirsiniz.

*NOT: Cinsel yaşamınızda yaşadığınız sağlık sorunları ile alakalı olarak, her zaman için bir uzmana başvurmanız ve tıbbi yardım almanız önemlidir, bu konu yaşam tarzınız için hassas olup, sizlere yaşadığınız sağlık sorunları ile alakalı olarak uzmanlara görünmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Yorum Gönder

CİNSEL SOHBET

Zurna, Geveze, Bizimmekan, TRSohbet gibi büyük sitelerin ortak cinsel sohbet adresleri olarak oldukça popüler olduğumuzu giriş yaparak görebilirsiniz.

© 2018 Copyright – Tüm hakları saklıdır. 

sohbet omegle